Dordrecht, Netherlands

Gedicht Kees Buddingh’ bijna weer volledig in ere hersteld

Schilderwerk gedicht Kees Buddingh´
Het slechte weer heeft voor wat vertraging gezorgd, maar het gedicht ‘Hier op dit eiland’ van Kees Buddingh’ is bijna weer in ere hersteld. “Morgen nog eventjes, denk ik, en dan staat het er weer op”, vertelt een van de schilders op donderdag aan RTV Dordrecht.
Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 29 november 2024 13:08 | Aangepast op 29 november 2024 13:08
Zo’n anderhalve maand geleden verdween het werk van de Dordtse dichter aan het Buddingh’plein onder een witte verflaag. De reden: onderhoudswerkzaamheden vanuit woningcorporatie Trivire. "De muur had waterschade en daarom is het afgebikt en opnieuw gestuct", aldus de schilder.

Dat het gedicht enkel tijdelijk niet te bewonderen zou zijn, was echter niet direct duidelijk vanaf het begin. “Onrust om niks", vertelde een woordvoerder van woningcorporatie Trivire hierover. "Maar we zien wel dat het gedicht gewaardeerd wordt. Het is nooit de intentie geweest om het gedicht definitief weg te halen.”

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...