Dordrecht, Netherlands

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

Een corner van FC Dordrecht gaat aan alles en iedereen voorbij Corrado Francke
FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Ambachtse derdedivisionist leek nipt te gaan zegevieren, maar een rake vrije trap van Dordt-middenvelder Igor da Silva bracht de teams weer in evenwicht.
Corrado Francke | 28 juni 2025 18:09 | Aangepast op 28 juni 2025 18:09
Op Sportpark Schildman, waar het door de zomerse temperaturen goed toeven was, was Onder 17-trainer Roy de Bruin de eindverantwoordelijke. René van Eck, die afgelopen week de trainingen leidde, was vanwege een bruiloft niet van de partij en hoofdtrainer Dirk Kuyt staat maandag voor het eerst op het trainingsveld.

Kansjes, geen goals
Met ongeveer de sterkst mogelijke opstelling leverde FC Dordrecht een wat gezapige eerste helft af. Hoewel de ploeg meer de bal had, was het aantal kansen namelijk schaars. Nieuweling Jurre van Aken en buitenspeler Joshua Pynadath kwamen, net als ASWH’ers Benjamin Reemst en Job van der Werff, het dichtst in de buurt van de openingstreffer.

Die liet nog even op zich wachten, maar kwam na ongeveer een uur. Keeper Giovanni van der Schans, die in de rust Jeffrey Verkerk had afgelost, lanceerde Jay Abbo. De 20-jarige spits, die deze zomer overkwam van Excelsior Maassluis, bleef kalm en verschalkte Dordt-doelman Tijn Baltussen.

Rake vrije trap
Richting het laatste fluitsignaal vloeiden de krachten weg bij ASWH, dat vanwege vakanties en blessures minder spelers beschikbaar had dan FC Dordrecht. De Krommedijkclub trad na rust vooral met jeugdspelers aan die een gretige indruk achterlieten, maar ook moeite hadden om grote kansen te creëeren.

Tot vlak voor tijd bleef het 1-0, maar de Braziliaan Igor da Silva – die in de play-offs nog een penalty miste tegen Willem II – vond met een vrije trap een gaatje in de Ambachtse muur. Ook Van der Schans kon geen redding meer brengen, waardoor het eerste oefenduel in de voorbereiding van beide teams in 1-1 eindigde.

Rotterdamse tegenstanders
Voor FC Dordrecht gaat de oefencampagne komende zaterdag verder met een besloten wedstrijd tegen Sparta Rotterdam. ASWH ontvangt die dag, wederom op eigen veld, Excelsior Rotterdam.

Later vandaag bekijkt u op onze kanalen een samenvatting van de wedstrijd.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

De Plucheplakkers: Kan FC Dordrecht onklopbaar ADO verslaan?

Na de interlandperiode wacht voor FC Dordrecht een tweeluik in de Keuken Kampioen Divisie. Eerst wac...

FC Dordrecht wint van Feyenoord in besloten oefenduel

FC Dordrecht heeft donderdag Feyenoord met 2-1 verslagen. Doelpuntenmakers aan Dordtse kant waren Se...

Competitiewedstrijd FC Dordrecht verplaatst vanwege bekertoernooi

De wedstrijd van FC Dordrecht tegen Almere City FC wordt gespeeld op een andere datum. Het duel is v...

FC Dordrecht sluit eerste periode positief af: "We hebben stappen gezet"

Na de 2-0 overwinning op VVV Venlo keken Lucas Woudenberg en trainer Dirk Kuijt tevreden terug op de...