Dordrecht, Netherlands

Veel rook bij uitslaande brand in huis Weeskinderendijk

Er is zondagmiddag iets voor 17:00 uur brand uitgebroken in het dak van een woning aan de Weeskinderendijk in Dordrecht. De brandweer had uren nodig voor het blussen en nablussen.
Corrado Francke | 18 januari 2026 19:37 | Aangepast op 18 januari 2026 19:37
De woningen naast het gebouw zijn uit voorzorg ontruimd. Iedereen was op tijd buiten het pand. Er zijn geen gewonden gevallen.

De brandweer heeft een speciaal voertuig opgeroepen met extra materialen om in het dak te kunnen blussen. De brand is daarnaast overgeslagen naar de spouwmuur. Volgens een woordvoerder van de brandweer was het moeilijk om erbij te komen en was er veel sloopwerk nodig. Het is nog niet duidelijk hoe de brand kon ontstaan.

Ramen en deuren sluiten
Bij de brand kwam veel rook vrij. Het advies aan omwonenden was om de ramen en deuren te sluiten.

Deze publicatie verscheen ook bij onze mediapartner Rijnmond

Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...