Dordrecht, Netherlands

Actie voor omgekomen chauffeur: 'Rij met een zwarte zakdoek of rouwband aan je truck'

Het ongeluk gebeurde vorige week op de A4. Rijkswaterstaat
Twee vrachtwagenchauffeurs uit Overijssel roepen collega's in het hele land op om woensdag met een zwarte zakdoek of rouwband te rijden. De actie is bedoeld als eerbetoon aan de trucker uit Hendrik-Ido-Ambacht, die afgelopen week omkwam bij een ongeluk op de A4.
Rijnmond | 31 maart 2025 11:06 | Aangepast op 31 maart 2025 11:06
De initiatiefnemers, Daniël Romijn en zijn schoonzoon Mylan Dekker, hebben voor de actie een speciale groep aangemaakt op Facebook: Respect voor de Vrachtwagenchauffeur. De groep bestaat sinds woensdagavond en had maandagochtend al ruim 4000 leden.

"Het ongeluk leeft erg onder de vrachtwagenchauffeurs", zegt Romijn tegen Rijnmond. "Veel chauffeurs hebben al laten weten dat ze met een rouwband of zakdoek gaan rijden."

Statement
Romijn heeft de 60-jarige chauffeur uit Hendrik-Ido-Ambacht, die dinsdag verongelukte, niet persoonlijk gekend. De actie is volgens hem trouwens veel meer dan een eerbetoon aan zijn verongelukte collega. "Het is ook een statement van truckers om meer respect voor de vrachtwagenchauffeur te krijgen."

In de Facebook-groep vertellen sommige vrachtwagenbestuurders dat ze de idiootste dingen meemaken op de weg, bijvoorbeeld als ze worden afgesneden. Ook wordt geklaagd over brake checkers, oftwel: weggebruikers die voor je wagen plotseling hard afremmen.

Warm hart
De sympathie voor de groep reikt inmiddels verder dan louter truckers. "Ik ben zelf geen chauffeur", laat een vrouw weten. "Draag jullie wel een warm hart toe. Hopelijk is het mij ook toegestaan om woensdag een rouwband te dragen."
"Dat is uiteraard geen probleem", reageert Daniël Romijn. "Hoe meer mensen er aandacht aan besteden, hoe beter."

Noodstop
De verongelukte chauffeur moest dinsdag een noodstop maken vanwege het rijgedrag van een andere bestuurder. Daardoor vlogen de buizen die hij vervoerde naar voren en werd zijn cabine gelanceerd. De trucker raakte bekneld en overleed aan zijn verwondingen.

Na het ongeluk bij de Beneluxtunnel pakte de politie een 46-jarige Rotterdammer op.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Opnieuw minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag rijden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem, meldt Qbuzz. Dat heeft opnieuw...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...