Dordrecht, Netherlands

Actie voor omgekomen chauffeur: 'Rij met een zwarte zakdoek of rouwband aan je truck'

Het ongeluk gebeurde vorige week op de A4. Rijkswaterstaat
Twee vrachtwagenchauffeurs uit Overijssel roepen collega's in het hele land op om woensdag met een zwarte zakdoek of rouwband te rijden. De actie is bedoeld als eerbetoon aan de trucker uit Hendrik-Ido-Ambacht, die afgelopen week omkwam bij een ongeluk op de A4.
Rijnmond | 31 maart 2025 11:06 | Aangepast op 31 maart 2025 11:06
De initiatiefnemers, Daniël Romijn en zijn schoonzoon Mylan Dekker, hebben voor de actie een speciale groep aangemaakt op Facebook: Respect voor de Vrachtwagenchauffeur. De groep bestaat sinds woensdagavond en had maandagochtend al ruim 4000 leden.

"Het ongeluk leeft erg onder de vrachtwagenchauffeurs", zegt Romijn tegen Rijnmond. "Veel chauffeurs hebben al laten weten dat ze met een rouwband of zakdoek gaan rijden."

Statement
Romijn heeft de 60-jarige chauffeur uit Hendrik-Ido-Ambacht, die dinsdag verongelukte, niet persoonlijk gekend. De actie is volgens hem trouwens veel meer dan een eerbetoon aan zijn verongelukte collega. "Het is ook een statement van truckers om meer respect voor de vrachtwagenchauffeur te krijgen."

In de Facebook-groep vertellen sommige vrachtwagenbestuurders dat ze de idiootste dingen meemaken op de weg, bijvoorbeeld als ze worden afgesneden. Ook wordt geklaagd over brake checkers, oftwel: weggebruikers die voor je wagen plotseling hard afremmen.

Warm hart
De sympathie voor de groep reikt inmiddels verder dan louter truckers. "Ik ben zelf geen chauffeur", laat een vrouw weten. "Draag jullie wel een warm hart toe. Hopelijk is het mij ook toegestaan om woensdag een rouwband te dragen."
"Dat is uiteraard geen probleem", reageert Daniël Romijn. "Hoe meer mensen er aandacht aan besteden, hoe beter."

Noodstop
De verongelukte chauffeur moest dinsdag een noodstop maken vanwege het rijgedrag van een andere bestuurder. Daardoor vlogen de buizen die hij vervoerde naar voren en werd zijn cabine gelanceerd. De trucker raakte bekneld en overleed aan zijn verwondingen.

Na het ongeluk bij de Beneluxtunnel pakte de politie een 46-jarige Rotterdammer op.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...