Dordrecht, Netherlands

Asielzoekers langer opgevangen in tijdelijke locatie Molenlanden

De tijdelijke opvanglocatie aan de Melkweg © Google Maps
De tijdelijke noodopvang voor asielzoekers in Bleskensgraaf blijft langer open. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Molenlanden besloot onlangs om de opvang in Polderoffice aan de Melkweg tot februari 2026 open te houden. Op dit moment wonen er 70 mensen op de locatie.
Redactie Streek 56 | 3 januari 2025 17:05 | Aangepast op 3 januari 2025 17:05
In maart 2024 werd al een voorzetje gegeven: na 1 januari 2025 moet de opvang langer open blijven als er aan een aantal eisen wordt voldaan, is toen besloten. Zo moet de nood voor opvang hoog zijn en moet de financiering vanuit het Rijk of het COA komen.

Landelijk is er op dit moment nog steeds behoefte aan crisisnoodopvang. Op 1 februari 2024 is de Spreidingswet ingegaan. Gemeenten hebben met de Spreidingswet een wettelijke taak in de opvang van asielzoekers. Het doel van de wet is te komen tot voldoende opvangplekken en een evenwichtiger verdeling van asielzoekers over provincies en gemeenten. 

Op dit moment is de locatie in Bleskensgraaf de enige locatie waar asielzoekers in Molenlanden verblijven. De huidige asielopvang in Bleskensgraaf komt niet in aanmerking voor structurele asielopvang. Op dit moment loopt er een onderzoek naar een mogelijke asielopvanglocatie in het voormalige gemeentekantoor in Hoornaar. De uitslag van dit onderzoek volgt op korte termijn.

Tot februari 2026
De gemeente Molenlanden wil opnieuw meewerken aan een verlenging van de opvang. Het college heeft besloten om de opvang aan de Melkweg langer open te houden. De locatie in Bleskensgraaf blijft tot 1 februari 2026 open. Het COA zorgt voor de financiering, het beheer en exploitatie van de locatie vindt plaats door het Rode Kruis.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Klus geklaard, Oranje Wit heeft gloednieuwe sporthallen: 'Enorme verbetering'

Het vergde veel geduld en aanpassingsvermogen, maar de vernieuwde sporthallen van Oranje Wit in Dord...

Deze kerk wordt geteisterd door scheuren, gemeenschap zamelt geld in voor renovatie

De Bethelkerk in Zwijndrecht zit vol met scheuren. Doordat het grondwaterpeil is veranderd, is de ke...

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...