Dordrecht, Netherlands

Droom van zieke jongeren komt uit door rit in een supercar

De wens van Alexander komt uit, rechts Martin Hitzert Wheels of Joy
De Hardinxveldse stichting Wheels of Joy wil zoveel mogelijk ernstig zieke mensen opvrolijken met een ritje in hun droomauto. De 42-jarige mede-oprichter Martin Hitzert rijdt vanaf zijn twintigste al rond in snelle auto's. Door de jaren heen ontstaat er een idee in zijn hoofd. "Ik besefte dat het leuk is om meer te doen met de auto dan alleen het pronken", zegt hij.
Jonathan Sekeris | 29 maart 2025 12:30 | Aangepast op 28 maart 2025 13:58
Iets meer dan een jaar geleden is Wheels of Joy opgericht door een drietal, onder wie Martin Hitzert. Het doel is om ernstig zieke mensen op te vrolijken met een rit in een exclusieve auto. Onlangs lanceerde de stichting hun eigen website, waarop bestuurders van speciale auto's zichzelf en hun wagen beschikbaar kunnen stellen.

Het begin
De liefde voor auto's ontstaat bij Hitzert wanneer hij op zijn achttiende slaagt voor zijn rijbewijs. Vlak daarna koopt hij zijn eerste auto, een Seat Ibiza Cupra. Inmiddels rijdt hij al jaren rond in de snelste uitvoering van de Chevrolet Camaro.

Een bijzonder moment van vier jaar geleden kan hij zich nog goed herinneren. Hij organiseert zijn eerste ritje voor een ziek jongetje. "Er was een enorme opkomst en het jongetje en zijn gezin hadden de dag van hun leven. Een paar weken later is het jongetje overleden. Dat heeft mij nooit losgelaten en zo ben ik op het idee gekomen om een stichting op te richten", vertelt de autoliefhebber.

Het balletje gaat twee jaar later pas echt rollen als Hitzert een oproep plaatst op Facebook. "Toen ben ik via-via in contact gekomen met de Sliedrechtse Gerben van der Veen", zegt hij. Met de toevoeging van technicus Peter Batenburg ontstaat een drietal dat naast hun betaalde baan de stichting runt, op vrijwillige basis.

De 'beleving'
Tegenwoordig organiseert Wheels of Joy ongeveer één keer per maand een rit. Tot nu toe steeds voor kinderen en jongeren tot ongeveer 20 jaar. Volgens Hitzert is het 'puur de beleving' wat het bijzonder maakt. "Veel autoliefhebbers willen een keer beleven hoe het is om te rijden in een wagen waar ze van dromen", legt hij uit.

"Als ik voor de deur sta van een ziek kind met mijn auto, dan voel je hun spanning. Hun droom wordt dan werkelijkheid. Het gaat niet eens puur om het rijden, maar om de hele beleving. Dat geeft de mensen veel voldoening. Tegelijkertijd maakt het bij mij impact op zo'n moment om een ziek persoon te zien. En een gevoel van dankbaarheid, omdat ik zelf gezond ben", vertelt Hitzert.

Op zoek naar Lamborghini-eigenaren
De meeste mensen willen het liefst een ritje maken in een Lamborghini, zegt Hitzert. "Maar die eigenaren zijn moeilijk te vinden. Daar hebben we tot nu toe één ritje mee gehad. We doen ons best om meer Lamborghini-bestuurders te vinden die wat voor ons willen betekenen. Daarnaast zou het ook leuk zijn als we kunnen samenwerken met een autobedrijf dat exclusieve auto's verkoopt, zodat we daar met een kindje naartoe kunnen gaan."

Met de lancering van de nieuwe website wil Hitzert graag stappen maken met de stichting. "Er staan nu 21 auto's op onze website, maar we hebben een veel groter netwerk aan bestuurders van ongeveer honderd man. Niet iedereen wil met zijn auto op de website. Met de bestuurders die op de site staan, kun je chatten en een afspraak maken", vertelt hij.

"Als mensen of bedrijven partner willen worden dan horen we het graag. Ook als ze geen auto hebben, is een financiële bijdrage welkom. Uiteindelijk willen we een landelijke dekking krijgen van autobestuurders die op onze site geregistreerd staan", besluit Hitzert.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...