Dordrecht, Netherlands

Feest bij ASWH: Ambachters door knappe zege naar hoofdtoernooi KNVB Beker

Vreugde na afloop van de wedstrijd ASWH
ASWH heeft zich dinsdagavond geplaatst voor het hoofdtoernooi van de KNVB Beker. De voetbalclub uit Hendrik-Ido-Ambacht rekende door een late treffer af met HHC Hardenberg en zit zaterdagavond in de koker bij de bekerloting.
Corrado Francke | 25 september 2024 11:00 | Aangepast op 25 september 2024 11:00
Lange tijd leek het duel af te stevenen op een verlenging, maar aanvoerder Edon Fetahi zorgde vlak voor tijd met een rake kopbal voor uitzinnige vreugde op Sportpark Schildman. Ook Joey van Gennip, afgelopen seizoen actief in de Onder 21 van FC Dordrecht, had met de assist op Fetahi een belangrijk aandeel in de zege.

Dat HHC Hardenberg werd verslagen, was allerminst een zekerheidje. De club uit Overijssel speelt een niveautje hoger dan ASWH en staat vijfde in de tweede divisie. Nu de Ambachters geplaatst zijn voor het hoofdtoernooi van de beker, wacht mogelijk een confrontatie met een eredivisionist of club uit de Keuken Kampioen Divisie. Wordt er geloot tegen een betaaldvoetbalclub, speelt ASWH sowieso thuis.

De wedstrijd tegen HHC Hardenberg was in de tweede voorronde van de KNVB Beker. In de eerste ronde werd SVBO met 3-1 opzij geschoven door de ploeg van trainer Roy Bronkman.

Voetballiefhebber Nick de Heus filmde de beslissende treffer:

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Eerste winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht deze transferperiode. De 23-jarige verdedige...