Dordrecht, Netherlands

Foutparkeerders bij basisscholen beboet: ‘Stilstaan zorgt voor onveilige situaties’

Bij basisschool De Wilgen in Sliedrecht zijn zeventien foutparkeerders beboet Google Streetview
De politie heeft woensdag verschillende automobilisten op de bon geslingerd bij basisscholen in onze streek. De controles leverden 29 boetes op, waarvan meer dan de helft bij basisschool De Wilgen in Sliedrecht.
Corrado Francke | 16 januari 2025 10:53 | Aangepast op 16 januari 2025 10:53
Hier deelde de politie vijftien bekeuringen uit vanwege parkeren op de stoep en twee boetes voor automobilisten die hun voertuig op een invalidenparkeerplaats hadden gezet. Bij de Henri Dunant-basisschool, ook in Sliedrecht, werden twee prenten uitgedeeld omdat ook daar geparkeerd werd op de stoep. “Deze controles gaan ongetwijfeld een vervolg krijgen”, schrijven wijkagenten op Instagram.

Locatietips
Ook in Zwijndrecht, Alblasserdam, Hendrik-Ido-Ambacht en Papendrecht controleerden agenten op foutparkeerders. Een dag eerder had de politie via sociale media om ‘locatietips' gevraagd, waar massaal op gereageerd werd. “Onze inbox liep vol van alle reacties, waardoor het onmogelijk was om aan ieders wens te voldoen”, geven agenten toe.

Daarnaast vragen zij iedereen een beetje rekening met elkaar te houden. “Wij snappen dat het druk is rondom de scholen en dat er niet altijd een parkeerplaats is, maar het stilstaan op bepaalde locaties zorgt voor onveilige situaties en frustratie bij anderen.”

Plannen voor meer controles
De wijkagenten in onze streek zijn van plan iedere maand een controle te doen, waarbij bewoners bepalen op welk probleem de focus van die controle ligt. “In onze inbox kregen wij bijvoorbeeld vaak te horen dat er veel kinderen zonder verlichting fietsen en dit gevaarlijke situaties oplevert. In dit geval zouden wij een fietscontrole kunnen houden”, stippen agenten aan.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...