Dordrecht, Netherlands

Rouwstoet voor overleden motorrijder 'Wimmie' trekt grote aantallen

Er kwam veel publiek op de erehaag af. Streekomroep 56
Bij een rouwstoet voor de op 22-jarige leeftijd overleden ‘Wimmie’ sloten vanmiddag tientallen auto’s, motoren en scooters aan. De motorrijder uit Zwijndrecht overleed een week geleden aan zijn verwondingen na een botsing met een auto op de Ringdijk.
Redactie Streek 56 | 9 maart 2026 16:03 | Aangepast op 9 maart 2026 16:03
De stoet begon bij de Essenhof in Dordrecht. Dit begon met een erehaag van mensen, motoren, scooters en auto’s. Deze volgden de lijkwagen via de Brouwersdijk en de Zwijndrechtse brug richting het ouderlijk huis en vervolgens naar de begraafplaats bij de Munnikensteeg in Zwijndrecht. Tientallen motoren reden voorop, met stunts en veel geluid ter ere van de motorrijder. 

In Zwijndrecht vervolgde de stoet zich naar de Julianastraat, waar het ouderlijk huis van ‘Wimmie’, zoals hij bekend stond, staat. Deze straat stond vol met bewoners en andere toeschouwers. 

Ten slotte reed de stoet via het gemeentehuis naar begraafplaats Munnikensteeg. Hier werd voor vrienden en familie de begrafenis gehouden. 

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...