Dordrecht, Netherlands

Stichting Dorpsbehoud wint CJM de Bruin-waarderingsprijs

Stichting Dorpsbehoud Papendrecht heeft de CJM de Bruin-waarderingsprijs gewonnen. Dat is een blijk van waardering in de vorm van een award en geldbedrag, voor organisaties die waardevol zijn voor Papendrecht.
Redactie Streek 56 | Hans Hulswit | 9 januari 2025 15:40 | Aangepast op 9 januari 2025 15:40
De prijs werd uitgereikt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente en werd in ontvangst genomen door voorzitter Margré van Wijngaarden, die daarmee bijzonder blij was. Ze liet weten dat het bijbehorende bedrag van 2000 euro gebruikt zal worden voor het vieren van 80 jaar vrijheid in de loop van dit jaar.

Stichting Dorpsbehoud Papendrecht houdt zich sinds 1983 bezig met het beschermen van het dorpsgezicht en de dorpscultuur van het dorp. Dit omdat er begin jaren ‘80 enkele bouwprojecten werden aangekondigd die volgens de organisatie “zeer bedreigend waren voor het dorpsgezicht”.

Door te protesteren, heeft de stichting al meerdere panden in Papendrecht van de sloop weten te redden, zoals onder meer de voormalige kazerne aan de Veerdam, de muziektent aan de Eilandstraat, de Openbare Westelijke school en de Mariannehoeve. Ook zorgde Stichting Dorpsbehoud ervoor dat er een lijst werd opgesteld met beeldbepalende panden. Sindsdien worden bouwplannen altijd getoetst aan de kenmerken van deze panden en worden plannen waar nodig aangepast.

De twee andere genomineerden voor de prijs waren het Odensehuis en Dansstudio Bounce. De CJM de Bruin-waarderingsprijs wordt eenmaal in de twee jaar uitgereikt. Het was een geschenk van de gemeente aan Kees de Bruijn bij zijn afscheid als burgemeester.

Lees ook

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...