Dordrecht, Netherlands

Van crosskampioene tot statiegeld: dit is deel 2 van het Lokaal Jaaroverzicht

Voor de allerlaatste keer dit jaar bekijkt Rijnmond-presentator Ruud de Boer, samen met collega's van lokale omroepen, de beste en leukste reportages van 2024. In deel 2, dat maandagavond bij RTV Dordrecht wordt uitgezonden: een wereldkampioene motorcross uit Sliedrecht en een mogelijke oplossing voor de 'statiegeld-ergernissen'.
Corrado Francke | 30 december 2024 14:00 | Aangepast op 30 december 2024 11:29
Voor Lotte van Drunen kon dit kalenderjaar niet meer stuk. De 17-jarige Sliedrechtse kroonde zich namelijk tot wereldkampioen motorcross voor vrouwen en RTV Dordrecht volgde haar op de voet. OPEN Rotterdam bracht iets heel anders in beeld: de vele leegstaande huizen in het stadsdeel Vreewijk. Er werd volop gespeculeerd over de reden, maar de lokale omroep ging op geheel eigen wijze op zoek wat er daadwerkelijk aan de hand is.

Dit jaar vierde het Streekmuseum Sommelsdijk het 75-jarig jubileum. Ter ere daarvan werd een zogeheten travalje, ook wel een hoefstal, geschonken aan de gemeenschap van Goeree-Overflakkee. Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbeldam kwam zelfs in traditionele kledij naar de gebeurtenis.

Je herkent het vast: irritaties over statiegeldautomaten in de supermarkt. Maar in Dordrecht komt in januari een zogeheten 'bulkapparaat' te staan, die in één keer maximaal 150 blikjes verslindt. Afvalverwerker HVC wil het inwoners makkelijker maken om grote hoeveelheden statiegeldproducten in één keer in te leveren. RTV Dordrecht kondigde de komst van het apparaat aan in een reportage.

Dat en meer zie je, maandagavond vanaf 18.00 uur na het nieuws, in deel 1 van het Lokaal Jaaroverzicht. De uitzending wordt tot en met dinsdagmiddag ieder uur herhaald. Het is ook mogelijk de uitzending in één keer te bekijken via de website van Rijnmond.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...