Dordrecht, Netherlands

Zingende buschauffeur Rick raakt duizenden met cover van Unchained Melody

Rick de Jong zingt in zijn bus (links) en in RTL Tonight (rechts) Instagram/rick_jldejong, RTL Tonight
Met niets meer dan zijn stem, een file en een bus vol passagiers is Rick de Jong (30) in één klap bekend geworden. De touringcarchauffeur uit Alblasserdam ging onlangs viraal op TikTok met een spontane zangactie tijdens zijn werk. "Alles kwam in één keer op me af. Het is onwerkelijk, maar ook ontzettend gaaf."
Rijnmond | Redactie Streek 56 | 1 december 2025 17:00 | Aangepast op 1 december 2025 13:53
Het begon allemaal tijdens een rit vanuit Le Havre met een vaste klant. Zijn passagiers wisten dat Rick af en toe zingt en moedigden hem aan om een nummer te doen. "Ik twijfelde nog, maar toen we in de file stonden, dacht ik: nu is het moment", vertelt Rick enthousiast in R-Uit! op Radio Rijnmond. Rick zette in met Unchained Melody, een klassieker uit 1965 van The Righteous Brothers, bekend van de film Ghost. Passagiers filmden het optreden.

Filmpje via AirDrop
Een van hen stuurde Rick later het filmpje via AirDrop. "Ik vond het zelf eigenlijk ook wel leuk, dus ik zette het op TikTok." Dat deed hij wel vaker, maar dit keer gebeurde er iets bijzonders: het filmpje ging compleet viral. "De volgende dag ontplofte alles."

Onder de duizenden reacties sprong er één uit: die van influencer Bas Smit, die Rick vroeg of hij het filmpje mocht delen. "Een eer natuurlijk. Daarna ging het nog harder."

Eerste single
Artiesten als Mart Hoogkamer en Billy Dans reageerden enthousiast en inmiddels is Rick serieus bezig met zijn zangcarrière. "Ik heb een manager en zit bij een boekingsbureau. Vanavond ga ik de studio in voor mijn eerste single." Die single? Dat wordt Unchained Melody. Rick blijft dicht bij het nummer waarmee alles begon.

Zou hij niet te porren zijn als chauffeur voor het tv-programma All You Need Is Love? "Ze mogen altijd bellen, maar dan wel met mijn eigen bus," lacht hij.

Rick laat alles rustig over zich heen komen. "Ik geniet enorm van wat er allemaal gebeurt. Dit is een droom."

Dit is een verhaal van onze mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...