Dordrecht, Netherlands

Zwijndrecht betaalt niet mee aan vuurwerkshow: ‘De gemeente moet bezuinigen’

Dordrecht en Papendrecht organiseren komende jaarwisseling samen een vuurwerkshow op het Drierivierenpunt. Vorig jaar deed Zwijndrecht nog mee, maar die gemeente houdt deze keer de hand op de knip.
Corrado Francke | 19 december 2024 16:54 | Aangepast op 19 december 2024 16:54
Niet alleen de bezuinigingen spelen mee, ook omdat er volgens een woordvoerder 'niet aantoonbaar minder vuurwerkoverlast' in de gemeente was. Verder wijst hij erop dat in voorgaande jaren geen feest rondom de vuurwerkshow werd georganiseerd.

Het betekent overigens niet dat de vuurwerkshow een stukje verplaatst, want het ponton blijft in het midden van het Drierivierenpunt. Of Zwijndrecht volgend jaar wel of niet meebetaalt, is nog niet duidelijk.

De show zal daarom ook deze jaarwisseling goed te zien zijn vanaf het Maaspad. Vanuit Dordrecht is het vuurwerk te bewonderen vanaf de Merwekade en het Groothoofd, vanuit Papendrecht kan vanaf het Merwehoofd en het Aviolandapad worden gekeken.

Vorige jaarwisseling betaalden Papendrecht en Zwijndrecht voor het eerst mee aan de vuurwerkshow. Daarvoor trok Dordrecht vaak alleen de portemonnee.

Kans voor iedereen
“Vanuit de goede samenwerking met de gemeente Papendrecht bieden we dit jaar opnieuw een gezamenlijke show aan onze inwoners. Zo geniet elke inwoner veilig van kwalitatief goed en mooi vuurwerk. Een kans voor iedereen om het feestelijke moment met elkaar te beleven. Ook voor diegene met een minder groot budget", aldus de Dordtse burgemeester Peter van der Velden.

Zijn Papendrechtse collega Margreet van Driel wijst op vuurwerkvrije zones in beide gemeenten en benadrukt dat de gezamenlijke show een mooi ‘een prachtig en veilig alternatief’ is.

Vuurwerkvrije zones
In Dordrecht is het in de binnenstad verboden om vuurwerk af te steken, net als bij plekken zoals woonzorgcentra, parken, De Biesbosch en het Albert Schweitzer ziekenhuis. In Papendrecht zijn komende jaarwisseling veertien vuurwerkvrije zones.

Lees ook

Let op: het kan glad zijn!

In heel onze streek kan het plaatselijk glad zijn. Ook voor de rest van het land, behalve op de Wadd...

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...