Dordrecht, Netherlands

The Passion op doek

Renée van den Kerkhof trok nogal wat bekijks tijdens The Passion. Zij maakte donderdag live een schilderij van de muzikale Paasvertelling in het Maartensgat.
Petra Scheurwater | 24 april 2019 09:32 | Aangepast op 24 april 2019 09:32
“Ik ging voor een impressie van de dag met het uitzonderlijke uitzicht wat er die dag was”, kijkt Van den Kerkhof tevreden naar haar werk. Zo is de Dordtse vlag, het podium en zelfs Jezus op de Grote Kerk te zien op het doek.

Tijdens het televisiespektakel gebeurde van alles. Er was veel beweging, zoals dat van mensen, camera’s en lampen. De kunstenaar liet zich daar niet door afleiden. “Ik kan me redelijk goed afsluiten van alles wat er om me heen gebeurt.”


Sterker nog, het schilderen trok veel bekijks. Mensen reageerde enthousiast. “Complimentjes zijn altijd leuk.”


Wie het schilderij thuis aan de muur wil hebben moet snel zijn, er zijn al kapers op de kust. Het doek van zeventig bij zeventig centimeter moet zo’n achthonderd euro kosten.


Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...