Dordrecht, Netherlands

The Passion op doek

Renée van den Kerkhof trok nogal wat bekijks tijdens The Passion. Zij maakte donderdag live een schilderij van de muzikale Paasvertelling in het Maartensgat.
Petra Scheurwater | 24 april 2019 09:32 | Aangepast op 24 april 2019 09:32
“Ik ging voor een impressie van de dag met het uitzonderlijke uitzicht wat er die dag was”, kijkt Van den Kerkhof tevreden naar haar werk. Zo is de Dordtse vlag, het podium en zelfs Jezus op de Grote Kerk te zien op het doek.

Tijdens het televisiespektakel gebeurde van alles. Er was veel beweging, zoals dat van mensen, camera’s en lampen. De kunstenaar liet zich daar niet door afleiden. “Ik kan me redelijk goed afsluiten van alles wat er om me heen gebeurt.”


Sterker nog, het schilderen trok veel bekijks. Mensen reageerde enthousiast. “Complimentjes zijn altijd leuk.”


Wie het schilderij thuis aan de muur wil hebben moet snel zijn, er zijn al kapers op de kust. Het doek van zeventig bij zeventig centimeter moet zo’n achthonderd euro kosten.


Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...