Dordrecht, Netherlands

Vrouwen lopen mars tegen geweld

Een tiental vrouwen liep maandagavond naar het Stadhuis om daar een manifest te overhandigen aan wethouder Peter Heijkoop. Daarmee willen zij geweld tegen vrouwen een halt toe roepen.
Jordy Nijenhuis | 26 november 2019 14:26 | Aangepast op 26 november 2019 14:26
In het manifest vraagt organisator Els Hauer vraagt aan de gemeente wat zij momenteel doen tegen vrouwengeweld. Daarnaast is het de vraag in hoeverre het verdrag van Istanbul wordt nageleefd, zowel in Dordrecht als in heel Nederland.

Wereldwijd liepen vrouwen maandag voor de uitbanning van geweld tegen vrouwen. 25 november is door de Verenigde Naties in het leven geroepen naar aanleiding van de executies van drie vrouwelijke activisten in de Domincaanse Republiek. Zij voerden in 1960 strijd tegen dictator Rafael Leónidas Trujillo.


Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Opnieuw minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag rijden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem, meldt Qbuzz. Dat heeft opnieuw...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...