Dordrecht, Netherlands

Weizigt staat in de steigers: 'De beestjes kunnen straks op vakantie'

"We zijn bezig met een grote verbouwing van onze tuin”, vertelt Nicole Schriek. Ze is de teamleider van Duurzaamheidscentrum Weizigt. De komende drie maanden wordt er hard gewerkt aan een nieuwe inrichting, waarbij biodiversiteit voorop staat."
Stephanie Roggekamp | 10 september 2021 09:00 | Aangepast op 10 september 2021 09:00
Zo komt er aan de voorzijde van het Koetshuis en het Aquarama-gebouw een stukje tuin bij met extra water. “De sloot wordt doorgetrokken, waardoor alles straks een geheel is”, vertelt de tuinier van het park, Johan Visser, trots. Het is de bedoeling dat het terrein een natuurvriendelijke oevertuin wordt om zo ook het groen in de stad te bevorderen.

Visser lacht erom, maar vertelt: “Met het extra water kunnen de waterdiertjes uit de poel straks ook op vakantie.” Voor de kinderen zullen de extra natuuractiviteiten leerzaam zijn. Zo kunnen ze straks over de loopplanken op het water lopen, kunnen de dieren zwemmen door watertunnels en komt er een vlonder bij de Freek Vonk-poel. “Daar kunnen kinderen lekker gaan zitten om planten en dieren te bestuderen”, zo staat er op het nieuwbouwbord beschreven.

“Het Weizigtpark is er voor de inwoners van Dordrecht. Het is de achtertuin van het centrum. Met alle plannen wordt het Duurzaamheidscentrum een open gebied”, vertelt Schriek. Zo hopen ze straks ook dat bewoners sneller uitgenodigd worden om binnen te lopen.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Er is zaterdagavond een steekpartij geweest in een huis in Ridderkerk. Daarbij is een man gewond ger...

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...