Dordrecht, Netherlands

Weizigt staat in de steigers: 'De beestjes kunnen straks op vakantie'

"We zijn bezig met een grote verbouwing van onze tuin”, vertelt Nicole Schriek. Ze is de teamleider van Duurzaamheidscentrum Weizigt. De komende drie maanden wordt er hard gewerkt aan een nieuwe inrichting, waarbij biodiversiteit voorop staat."
Stephanie Roggekamp | 10 september 2021 09:00 | Aangepast op 10 september 2021 09:00
Zo komt er aan de voorzijde van het Koetshuis en het Aquarama-gebouw een stukje tuin bij met extra water. “De sloot wordt doorgetrokken, waardoor alles straks een geheel is”, vertelt de tuinier van het park, Johan Visser, trots. Het is de bedoeling dat het terrein een natuurvriendelijke oevertuin wordt om zo ook het groen in de stad te bevorderen.

Visser lacht erom, maar vertelt: “Met het extra water kunnen de waterdiertjes uit de poel straks ook op vakantie.” Voor de kinderen zullen de extra natuuractiviteiten leerzaam zijn. Zo kunnen ze straks over de loopplanken op het water lopen, kunnen de dieren zwemmen door watertunnels en komt er een vlonder bij de Freek Vonk-poel. “Daar kunnen kinderen lekker gaan zitten om planten en dieren te bestuderen”, zo staat er op het nieuwbouwbord beschreven.

“Het Weizigtpark is er voor de inwoners van Dordrecht. Het is de achtertuin van het centrum. Met alle plannen wordt het Duurzaamheidscentrum een open gebied”, vertelt Schriek. Zo hopen ze straks ook dat bewoners sneller uitgenodigd worden om binnen te lopen.

Lees ook

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...