Dordrecht, Netherlands

Albert Schweitzer ziekenhuis bedenkt oplossingen om werkdruk zorgpersoneel te verlichten

De versoepelingen van de coronamaatregelen die 28 april zijn ingegaan, zijn wat aan de vroege kant genomen. Dat zegt Peter van der Meer, directeur van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Hij is voorstander van het OMT-advies om pas verder te versoepelen bij een daling van 20% van het aantal coronabesmettingen.
Vivian Rutte | 6 mei 2021 17:04 | Aangepast op 6 mei 2021 17:04
In de tussentijd zoekt het ziekenhuis manieren om de druk op het zorgpersoneel zo veel mogelijk te verlichten. “Personeelsleden willen na 14 maanden werken met covid erg graag vakantie. We schalen daarom onder andere de operaties iets af, zodat alle verpleegkundigen in de komende weken even vakantie kunnen nemen.”

Het Albert Schweitzer ziekenhuis doet mee aan het initiatief Nationale Zorgreserve, waarin het opbouwen van een ‘reserveleger’ van zorgprofessionals centraal staat. Deze groep kan op allerlei manieren bijspringen in een crisis. Een interessant concept, vindt van der Meer: “Als we weer in een crisis komen, dat kan bijvoorbeeld ook tijdens een griepepidemie zijn, dan moet je een oplossing zoeken. Dit zou er één kunnen zijn. We zijn daar nu mee aan het testen.” De respons op de oproep voor deze reservisten was enorm, zegt van der Meer. “Zowel vanuit de reservisten als de verpleegkundigen is er veel enthousiasme.”

Het ziekenhuis staat in principe klaar om bij te springen als de GGD niet genoeg capaciteit heeft om iedereen te vaccineren, zegt de directeur. “Er komen veel meer vaccins aan, en er is wat discussie over of de GGD dit aankan. Wij hebben aangegeven dat we ze natuurlijk kunnen helpen als zij dat aan ons vragen.”

Lees ook

Initiatiefnemer estafetteprotest tegen azc stopt na geweld extreemrechts

Het werden er uiteindelijk geen tien, maar negen estafetteprotesten die Richard van der Elst organis...

Kuijt trots na comeback tegen Helmond Sport: ‘Op karakter geknokt en twee prachtige goals’

Na een moeizame eerste helft boog FC Dordrecht vrijdagavond een achterstand om in een 2-1 overwinnin...

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...

Steekpartij bij schoolmusical: vader verdacht van dubbele poging doodslag

De steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam, vlak voor de zomervakantie, had te maken m...

Op Pad Met Ad: in gesprek met oliebollenbakker Monique van Griensven

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met oliebol...