Dordrecht, Netherlands

Ayasofia moskee aan Merwedestraat bestormd

Een groep van vijftien mannen is donderdagavond de Turkse moskee aan de Merwedestraat in Dordrecht binnengevallen.
Fokko van der Straaten | 23 juni 2016 22:26 | Aangepast op 23 juni 2016 22:26
Voorzitter Vedat Özdat van de Ayasofia Moskee roept op tot kalmte. Bij de aanval door ruim dertig PKK sympathisanten op de Ayasofia Moskee aan de Merwedestraat zijn donderdagavond twee licht gewonden gevallen. Rond 20.15 u. kwam er groep van ongeveer dertig personen de moskee binnen en zij gaven aan te willen praten over een incident wat eerder deze week in Wielwijk heeft plaats gevonden en waarbij een ruit ingegooid is bij een Koerdische familie. Deze familie had ter viering van een behaald diploma een Nederlandse en Koerdisch vlag uit het raam gehangen.

De aanwezige vice-voorzitter van de Ayasofia Moskee, Sukuru Durusoy, gaf aan dat hij geen behoefte had om met de groep te praten en er ontstond een vechtpartij waarbij een vuurwapen getrokken werd. Een van de aanwezige kreeg een klap tegen zijn slaap met het vuurwapen en is later door de ambulancedienst ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen.Tijdens de vechtpartij die plaats vond in het voorste gedeelte van de moskee waren in het achterste gedeelde diverse vrouwen en kinderen aanwezig. Rond 23.00 u. konden de moskeebezoekers het pand weer betreden en hun gebeden verrichten.

Voorzitter Özdat roept met name de jongeren van zijn gemeenschap op om rustig te blijven en wil de dialoog aangaan met de Koerdische groepen die in Dordrecht wonen.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...