Dordrecht, Netherlands

'Bewijs' van het Taalakkoord onthuld

Als 'bewijs' van het Taalakkoord hangt er sinds maandag een tegel op het stadskantoor. Deze is onthuld door Irene Koene, gemeenteraadslid van Gewoon Dordt. Zij was de initiatiefneemster van het Taalakkoord, waar door de gemeente massaal voor werd gestemd.
Corrado Francke | 10 september 2019 10:48 | Aangepast op 10 september 2019 10:48
Doel van het Taalakkoord is om laaggeletterdheid te bestrijden en voorkomen. De gemeente streeft eenvoudig taalgebruik na om communicatie met inwoners makkelijker te maken. In Dordrecht hebben ongeveer 16.000 mensen te maken met laaggeletterdheid.

"Taal is voor veel mensen ingewikkeld, en het is belangrijk dat er een taalvriendelijk beleid wordt gevoerd", aldus wethouder Peter Heijkoop. "We vinden het belangrijk dat iedereen de taal kan begrijpen. Brieven die naar inwoners worden gestuurd, zijn soms nog best moeilijk. Daar moeten we begrip voor hebben en iets aan gaan doen."


Lees ook

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...

Twee autobranden in één nacht in onze regio

In zowel Dordrecht als Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een autobrand geweest. Be...