Dordrecht, Netherlands

Casting voor hoofdrol in nieuwe film over Synode

Voor de nieuwe animatiefilm 'Sanne’s Synode' is vandaag een casting gehouden in het Nationaal Onderwijsmuseum. Acht meisjes deden auditie voor de hoofdrol, die van Sanne, in de film van Wim Goossens en Jan Stroeve.
Thomas Kuijpers | 5 juli 2018 09:30 | Aangepast op 5 juli 2018 09:30
In deze, deels geanimeerde, film wordt materiaal over de Synode tot leven gebracht. “Schilderijen over de Synode zijn meestal 2D. Door het verhaal van de Synode in verschillende kijkdozen 3D af te spelen komt het op een geheel nieuwe manier tot leven,” aldus Goossens.

In de film zullen vragen die zowel in de tijd van de Synode als nu in 2018 actueel zijn, worden gesteld. Scholen kunnen vervolgens met hun leerlingen over deze onderwerpen in discussie gaan. Aan het einde van het project is het de bedoeling dat de Synode wordt nagespeeld door verschillende leerlingen van Dordtse basisscholen.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...