Dordrecht, Netherlands

College onderzoekt mogelijkheden schoolzwemmen

Er is vrijwel geen enkele school in Dordrecht meer die nog zwemles geeft. Veel mensen vinden dat ongewenst in een stad die omgeven is door water. Het college van B&W gaat nu onderzoeken wat de mogelijkheden zijn.
Leo Roubos | 19 juli 2018 17:42 | Aangepast op 19 juli 2018 17:42
Roos Buik is manager van zwembad De Dubbel in Dubbeldam en is een groot voorstander van het opnieuw invoeren van schoolzwemmen. “Wat je nu merkt is dat er steeds meer kinderen zijn die minder zwemveilig zijn. Daardoor moeten we meer toezicht houden.”

Ze vindt ook dat het er gevaarlijker door is geworden. “De meeste kinderen tussen de 8 en 12 jaar komen hier zelfstandig. Dat maakt het onveiliger.”

Ook fractievoorzitter Margret Stolk van de VSP vindt het een onveilige en ongewenste situatie. “Een stad als Dordt is omgeven door water. Daarom vinden we dat het schoolzwemmen in het basisonderwijs terug moet.”

Sportwethouder Marco Stam noemt het verdwijnen van het schoolzwemmen een landelijke trend. Toch wil hij er iets aan doen. “In het coalitie-akkoord hebben we gezegd dat wij gaan onderzoeken hoe we op een andere manier schoolzwemmen kunnen stimuleren. Dit doen we in samenwerking met verenigingen, Optisport en de scholen.”

“Veel mensen sturen hun kinderen op zwemles, maar er is altijd een groep die buiten de boot valt. Daarom gaan we die mensen wijzen op alternatieve financiering zoals door stichting Leergeld. We proberen ieder kind recht te geven op zwemdiploma A omdat we zo’n waterrijke stad zijn.”

De VSP zegt dit onderzoek af te wachten en wil zien met welk voorstel het college bij de begrotingsbehandeling komt.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...