Dordrecht, Netherlands

Nieuwe noodverordening veiligheidsregio ZHZ vanmiddag van kracht

In de regio Zuid-Holland Zuid zijn vanaf morgen alle markten met méér dan tien kramen verboden. Daarmee verschilt deze regio van veel regio's in het land, maar voert wel dezelfde koers als de regio Rotterdam-Rijnmond.
Alka Goos | 25 maart 2020 16:34 | Aangepast op 25 maart 2020 16:34
In de regio Zuid-Holland Zuid zijn vanaf morgen alle markten met méér dan tien kramen verboden, mag er beboet worden als de maatregelen niet worden nageleefd en is het niet toegestaan met meer dan 2 personen in de openbare ruimte te zijn.

"Er mogen maximaal tien kramen staan en alleen met levensmiddelen. Ook is het niet toegestaan om grotere markten door te laten gaan door in te krimpen tot tien kramen", zegt voorzitter Wouter Kolff van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

De Dordtse burgemeester heeft alle tien gemeentes in zijn regio bezocht en constateerde dat overal de overgrote meerderheid van mensen zich houdt aan de nationaal afgekondigde regels. Om die te handhaven treedt een noodverordening in werking.

"Onze dienst Handhaving en de politie zullen toezien op de naleving van het groepsverbod, zowel buiten als in winkels", kondigt Kolff aan. Wie met méér dan twee mensen samenkomt zal in eerste instantie worden aangesproken.

In supermarkten, bouwmarkten en winkels wordt gecontroleerd of er niet te veel mensen tegelijk binnen zijn en de noodzakelijke anderhalve meter afstand gehouden wordt. Kolff zegt wel, dat het niet alleen bij aanspreken en waarschuwen blijft.

Wie geen gehoor geeft aan de aanwijzingen van handhavers of agenten krijgt een boete. Die kan oplopen tot 400 euro voor particulieren en 4000 euro of zelfs sluiting van de winkel voor een ondernemer.

Directeur Karel van Hengel van de GGD Zuid-Holland Zuid zegt dat de ontwikkelingen rondom het virus in deze regio in de pas lopen met de landelijke trend. Op de afdeling Bestrijding Infectieziekten werken nu 70 mensen. Normaal 8 of 10.

Tekort aan menskracht is er niet. "Het gaat tot nu toe goed", aldus Van Hengel. Over de regionale beddencapaciteit zegt hij: "er komen extra verpleegbedden in het Zorghotel van Rivas en bij Het Parkhuis, in nauwe samenwerking met het ziekenhuis."

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...