Dordrecht, Netherlands

10 jaar Totally Trafic: zoveel weten jongeren over verkeersveiligheid

"Denk niet dat we er al zijn. Te vaak nog worden jongeren, zelf, of door hun leeftijdsgenoten geconfronteerd met ongevallen in het verkeer. Samen maken we een punt van nul verkeersslachtoffers." Dat is de boodschap die Wiesje Hofstede, projectleider van Totally Traffic, heeft aan iedere verkeersdeelnemer. De organisatie bestaat dit jaar tien jaar en dat werd woensdag in de Duurzaamheidsfabriek gevierd.
Dennis Koorevaar | 16 september 2020 14:52 | Aangepast op 16 september 2020 14:52
"We willen de jongeren vooral bewust maken van het feit dat zij zelf verantwoordelijk zijn voor hun eigen veiligheid", legt Hofstede verder uit. "En vandaag hebben we een workshop die gegeven wordt aan twee scholen uit Dordrecht, zij krijgen les van het Nationale Verkeerslab."

24 procent van alle verkeersongevallen hebben te maken met afleiding in het verkeer; zoals smartphonegebruik. Hoewel dit in 2019 ook op de fiets verboden is en sindsdien beboet wordt, staat het percentage niet op nul.

"Die prikkel van een binnenkomend berichtje, die is sterker dan de wil om je veilig in het verkeer te gedragen. Natuurlijk gaan wij voor nul en daar doen we ook alles aan", vertelt Hofstede. "Maar niet iedereen is zich altijd bewust van het risico dat zij zich zelf of een ander aan doen in het verkeer."

Lees ook

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...