Dordrecht, Netherlands

10 maanden cel voor Karwei-verduistering

Een 51-jarige vrouw uit Hoogvliet moet vijftien maanden de cel in, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De rechter acht bewezen dat de medewerkster van Karwei in Dordrecht ruim 1 miljoen euro heeft verduisterd bij de bouwmarkt.
Fokko van der Straaten | 25 maart 2019 16:01 | Aangepast op 25 maart 2019 16:01
De uiteindelijke straf ligt lager dan de eis van justitie. Het OM had namelijk twee jaar celstraf geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk.

De rechter weegt mee dat de vrouw volledig meewerkte en zelf ook slachtoffer was. Ze was in de ban geraakt van een buitenlandse oplichter die deed alsof hij verliefd op haar was.

De man deed alsof hij dringend geld nodig had, waarna de vrouw al haar spaargeld aan hem overmaakte. Dat was een bedrag van zo'n 30 duizend euro. Toen dat op was, begon ze met het verduisteren van geld bij haar werkgever.

"Zelfs toen ik meer dan een miljoen aan hem geleend had, geloofde ik nog dat hij terug zou betalen", zei de de vrouw eerder tegen de rechter.

De vrouw heeft al 40 duizend euro terugbetaald aan Karwei. Ze heeft inmiddels een nieuwe baan en een betalingsregeling.

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over kunst en muziek

Deze zondag staat in Via Cultura kunst en muziek centraal. Presentator Ivo van der Vat ontvangt in V...

Zwijndrecht gaat voor het eerst tegelwippen

Zwijndrecht doet voor het eerst mee aan het NK Tegelwippen. Van 31 maart tot 31 oktober gaan gemeen...

Aanrander slaat vier keer toe in twee dagen: 'Enorm veel spijt'

Een 56-jarige man uit Dordrecht is schuldig bevonden aan vier aanrandingen, maar krijgt er geen stra...

Monument voor maritieme industrie gedoopt: 'Toont kracht van de streek'

Na maandenlange voorbereidingen is het zover: een maritiem monument om de eeuwenlange maritieme trad...

Alblasserdam trekt ondersteuning Chemours in

Gemeente Alblasserdam gaat in 2025 geen gemeentelijke ondersteuning meer bieden aan de Dordtse chemi...

Verpleegkundige wist niet dat Marion allergisch was: 'Het scheelde weinig of ze moesten me reanimeren'

De patiëntveiligheid in ziekenhuizen staat steeds meer onder druk doordat de uitwisseling van medisc...