Dordrecht, Netherlands

112-nieuws: man te water, vrouw zwaargewond en spookrijder aangehouden

Met je mobieltje achter het stuur zitten, is niet slim. Al helemaal niet als de auto waarin je rijdt gestolen is en de kentekenplaten vals zijn. Precies zo'n bestuurder probeerde zondagochtend aan de politie te ontsnappen, maar kon na een wilde achtervolging worden aangehouden.
Rijnmond | 8 juli 2024 11:54 | Aangepast op 8 juli 2024 11:54
Het begon zondagochtend op de A16 in de buurt van Capelle aan den IJssel. Agenten zagen de bestuurder met zijn telefoon in de weer en wilden hem controleren. Ze gaven de man een volgteken, maar daar wilde hij daar niet naar luisteren.

"Even leek het alsof hij de auto aan de kant wilde zetten, maar toen schoot hij snel de snelweg op", legt de woordvoerder van de politie uit. Door die actie raakten agenten de man even uit het zicht, tot hij even later weer opduikt op de A15, rijdend in de richting van de Noordtunnel.

De man was duidelijk bereid om heel wat gevaarlijke stunts uit te halen om uit handen van de politie te blijven. Op de N3 bij Dordrecht ging hij namelijk spookrijden.

Uiteindelijk schoot de man bij Dordrecht de Molenzigt in. Daar reed hij een klein weggetje op waar agenten hem wisten in te sluiten en aan te houden. De spookrijder bleek een 40-jarige man uit Malta.

Bij de aanhouding bleek dat de auto, waar de man in reed, gestolen was. Ook de kentekenplaten waren vals. Daarnaast had de man tijdens het spookrijden een politieauto beschadigd. Hij is meegenomen naar het politiebureau.

Vrouw (18) ernstig gewond na val uit rijdende auto
Een 18-jarige vrouw uit Dordrecht is zondagochtend ernstig gewond geraakt nadat zij uit een rijdende auto viel. Dat gebeurde op de Westerparklaan in Breda. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

Het ongeluk gebeurde zondagochtend rond 4:20 uur. Hoe de vrouw precies uit de auto is gevallen, is onbekend. De politie doet onderzoek naar het incident.

De auto werd bestuurd door een 28-jarige man. Er zat ook nog een 22-jarige man in de auto. Ook zij komen uit Dordrecht. Zij hebben een verklaring afgelegd tegenover de politie. Wat zij verklaard hebben, kan de politie nog niet zeggen. De auto is meegenomen voor onderzoek.

Brandweer haalt man uit water
Aan de Bomkade in Dordrecht moest de brandweer zondagochtend een man uit het water halen die daar per ongeluk in gevallen was. De man kon zich vasthouden aan een paal, maar kon het water niet meer uitkomen.

De brandweer heeft de man uiteindelijk met behulp van duikers en een ladder weer op het droge weten te krijgen.

Persoon gewond bij tankstationAfgelopen vrijdagmiddag was er ook nog een incident in Zwijndrecht. Daar schoot een koppelstuk van een pomp los bij een tankstation. Daarover meer in onderstaande video.

Meest gelezen

Moeder en kind aangereden op zebrapad in Papendrecht

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 2 okt 2025 10:57

Lees ook

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht te veel rugbygoals scoren

FC Dordrecht neemt voorlopig nog geen afstand van de grote middenmoot in de Keuken Kampioen Divisie....

Op Pad Met Ad: 'Talent op drift', het verhaal van een mysterieuze straatmuzikant

In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad lopen presentator Ad van den Herik en auteur Linda Wouters...

Ridderkerker vast na melding over ontvoering

De politie heeft eerder deze week een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na de melding van een...

Duitse media speculeren: 'Scheepswerf Damen verliest groot contract door vertragingen'

Duitse media melden dat Damen een grote order kwijtraakt voor de bouw van zes fregatten voor de mari...

Oekraïense juf Elina leerde als een speer Nederlands: 'Blij om hier voor de klas te staan'

“We begrepen na een jaar allemaal dat de oorlog niet ging stoppen, dus ik en de kinderen moesten Ned...

Steeds meer Oekraïners aan het werk: ‘Vanwege de krapte op arbeidsmarkt welkom’

Het aantal vluchtelingen uit Oekraïne dat in onze streek inmiddels aan het werk is, is verder toegen...