Dordrecht, Netherlands

115.000 kilo!

De klep van de Engelenburgerbrug weegt 115 ton, oftewel 115.000 kilogram. Afgelopen nacht is de klep gewogen. Dat is nodig om volgend jaar niet de fout in te gaan als hij wordt opgetakeld.
Peter Tromp | 29 september 2017 16:34 | Aangepast op 29 september 2017 16:34
De Engelenburgerbrug was gisteravond en vannacht afgesloten voor auto's. De pollers stonden daarom tijdelijk naar beneden. Om het gewicht te kunnen bepalen, is de klep vier keer opgevijzeld. Veel hoger dan tien centimeter hoefde dat niet te gebeuren.

De klep wordt volgend jaar gerenoveerd. Het gevaarte wordt dan naar Sliedrecht getransporteerd. Het gewicht van de brug is nodig om te berekenen hoe de klep veilig kan worden opgetakeld.

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...