Dordrecht, Netherlands

115.000 kilo!

De klep van de Engelenburgerbrug weegt 115 ton, oftewel 115.000 kilogram. Afgelopen nacht is de klep gewogen. Dat is nodig om volgend jaar niet de fout in te gaan als hij wordt opgetakeld.
Peter Tromp | 29 september 2017 16:34 | Aangepast op 29 september 2017 16:34
De Engelenburgerbrug was gisteravond en vannacht afgesloten voor auto's. De pollers stonden daarom tijdelijk naar beneden. Om het gewicht te kunnen bepalen, is de klep vier keer opgevijzeld. Veel hoger dan tien centimeter hoefde dat niet te gebeuren.

De klep wordt volgend jaar gerenoveerd. Het gevaarte wordt dan naar Sliedrecht getransporteerd. Het gewicht van de brug is nodig om te berekenen hoe de klep veilig kan worden opgetakeld.

Meest gelezen

Brand in historisch pand, vlammen sloegen tijdje metershoog uit woning

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 1 jan 2026 07:38

Lees ook

300e emmertjesprotest in dikke laag sneeuw: ‘Laten zien hoe krachtig gewone mensen zijn’

“Door hier te staan, ook met weer als dit, laten we zien hoe krachtig gewone mensen kunnen zijn." Zo...

Drechthopper en Wijkhopper vanaf nieuwe jaar stuk duurder

De tarieven van de Drechthopper gaan flink omhoog. De nieuwe tarieven gaan in vanaf 1 januari 2026. ...

Liveblog winterweer: geen stadsbussen, meer brandweerlieden paraat en drukke avondspits verwacht

De winterse omstandigheden blijven aanhouden. Dat leidt niet alleen tot een hoop sneeuwpret, maar oo...

Weggebruikers opgelet! Code oranje vanwege gladheid

Het KNMI heeft op de vroege maandagochtend code oranje afgekondigd vanwege gladheid door sneeuw en b...

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...