Dordrecht, Netherlands

115.000 kilo!

De klep van de Engelenburgerbrug weegt 115 ton, oftewel 115.000 kilogram. Afgelopen nacht is de klep gewogen. Dat is nodig om volgend jaar niet de fout in te gaan als hij wordt opgetakeld.
Peter Tromp | 29 september 2017 16:34 | Aangepast op 29 september 2017 16:34
De Engelenburgerbrug was gisteravond en vannacht afgesloten voor auto's. De pollers stonden daarom tijdelijk naar beneden. Om het gewicht te kunnen bepalen, is de klep vier keer opgevijzeld. Veel hoger dan tien centimeter hoefde dat niet te gebeuren.

De klep wordt volgend jaar gerenoveerd. Het gevaarte wordt dan naar Sliedrecht getransporteerd. Het gewicht van de brug is nodig om te berekenen hoe de klep veilig kan worden opgetakeld.

Lees ook

Kuijt is helder na nederlaag FC Dordrecht: 'Doen onszelf enorm tekort'

FC Dordrecht verprutste zaterdag veel te veel kansen, iets waar opponent Willem II in het slotkwarti...

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...