gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

17-jarige aangehouden na mishandeling Dordtenaar

be59436afed694a1e8a0f4ed3ce1e98f

Na een mishandeling afgelopen zaterdag in Dordrecht is een vijfde verdachte aangehouden. Vier verdachten werden direct opgepakt, maar de vijfde wist te voet te ontsnappen. De politie wist wel wie het was en heeft de 17-jarige jongen uit Zwijndrecht maandagochtend opgepakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Waarschijnlijk is een verkeersruzie de aanleiding van de vechtpartij op de Johan Wagenaarstraat. Bij de vechtpartij raakte een 26-jarige man uit Dordrecht zwaargewond.

Het slachtoffer heeft een gebroken kaak en raakte ook gewond aan zijn been. De vier eerder aangehouden verdachten komen uit Zwijndrecht en zijn 18 en 19 jaar oud. Het slachtoffer en zijn vriendin zaten op een scooter en twee van de latere verdachten ook. Ter hoogte van de Patersweg knalden de twee net niet op elkaar.


Het slachtoffer en zijn vriendin werden vervolgens achtervolgd door de twee op de andere scooter. Zij trommelden ook nog wat vrienden op. De vechtpartij vond daarna op de Johan Wagenaarstraat plaats.

De 17-jarige wordt deze week nog voorgeleid aan de rechter-commissaris. De andere vier verdachten zitten niet meer vast. Het Openbaar Ministerie (OM) buigt zich nog wel over hun zaak.

Lees ook

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.