Dordrecht, Netherlands

20 jaar homohuwelijk: ook Dordrecht hijst de regenboogvlag

Vandaag is het precies 20 jaar geleden dat het homohuwelijk legaal werd in Nederland. Om dat te vieren wordt op veel plaatsen vandaag de regenboogvlag gehesen. Ook in Dordrecht wappert de vlag op het Stadhuis.
Vivian Rutte | 1 april 2021 10:41 | Aangepast op 1 april 2021 10:41
Nederland was 20 jaar geleden het eerste land in Europa dat het homohuwelijk toestond. Nu, in 2021, telt Nederland zo'n 20.000 homo-echtparen. Ruim 19.000 mannen en bijna 21.000 vrouwen zijn getrouwd met een partner van hetzelfde geslacht.

Verankering van homorechten in de grondwet is de volgende stap: In artikel 1 van de grondwet - waarin het discriminatieverbod is vastgelegd – worden dan ook lhbti-rechten opgenomen. De Tweede Kamer is daarmee al akkoord gegaan, maar de Eerste Kamer heeft er nog niet mee ingestemd.

Ook wil het COC dat er een meerouderschapsregeling komt, waarmee het mogelijk wordt dat een kind meer dan twee wettelijke ouders kan hebben. Discriminatie en geweld moeten strenger bestraft worden, vindt het COC.

Burgemeester Kolff staat op Facebook stil bij het jubileum. De regenboogvlag op het Stadhuis staat symbool voor een mijlpaal, zegt Kolff: “Omdat niemand beperkingen mag opleggen aan wie je bent of van wie je houdt!”

Foto: Kitty Kruger/Twitter

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...