Dordrecht, Netherlands

20 jaar homohuwelijk: ook Dordrecht hijst de regenboogvlag

Vandaag is het precies 20 jaar geleden dat het homohuwelijk legaal werd in Nederland. Om dat te vieren wordt op veel plaatsen vandaag de regenboogvlag gehesen. Ook in Dordrecht wappert de vlag op het Stadhuis.
Vivian Rutte | 1 april 2021 10:41 | Aangepast op 1 april 2021 10:41
Nederland was 20 jaar geleden het eerste land in Europa dat het homohuwelijk toestond. Nu, in 2021, telt Nederland zo'n 20.000 homo-echtparen. Ruim 19.000 mannen en bijna 21.000 vrouwen zijn getrouwd met een partner van hetzelfde geslacht.

Verankering van homorechten in de grondwet is de volgende stap: In artikel 1 van de grondwet - waarin het discriminatieverbod is vastgelegd – worden dan ook lhbti-rechten opgenomen. De Tweede Kamer is daarmee al akkoord gegaan, maar de Eerste Kamer heeft er nog niet mee ingestemd.

Ook wil het COC dat er een meerouderschapsregeling komt, waarmee het mogelijk wordt dat een kind meer dan twee wettelijke ouders kan hebben. Discriminatie en geweld moeten strenger bestraft worden, vindt het COC.

Burgemeester Kolff staat op Facebook stil bij het jubileum. De regenboogvlag op het Stadhuis staat symbool voor een mijlpaal, zegt Kolff: “Omdat niemand beperkingen mag opleggen aan wie je bent of van wie je houdt!”

Foto: Kitty Kruger/Twitter

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...

Man uit sterk vervuild huis gehaald, bergen troep in en om woning

Hulpdiensten zijn vrijdagmiddag uitgerukt naar een sterk vervuild huis aan de Nijhofflaan in Dordrec...

Op Pad Met Ad: Viert u nog Sinterklaas?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik de Dordtse straten lan...

Buschauffeur krijgt eten in gezicht gegooid en wordt met de dood bedreigd

Een buschauffeur in Dordrecht is donderdagmiddag bedreigd met de dood. Ook kreeg hij eten in zijn ge...