Dordrecht, Netherlands

20 jaar homohuwelijk: ook Dordrecht hijst de regenboogvlag

Vandaag is het precies 20 jaar geleden dat het homohuwelijk legaal werd in Nederland. Om dat te vieren wordt op veel plaatsen vandaag de regenboogvlag gehesen. Ook in Dordrecht wappert de vlag op het Stadhuis.
Vivian Rutte | 1 april 2021 10:41 | Aangepast op 1 april 2021 10:41
Nederland was 20 jaar geleden het eerste land in Europa dat het homohuwelijk toestond. Nu, in 2021, telt Nederland zo'n 20.000 homo-echtparen. Ruim 19.000 mannen en bijna 21.000 vrouwen zijn getrouwd met een partner van hetzelfde geslacht.

Verankering van homorechten in de grondwet is de volgende stap: In artikel 1 van de grondwet - waarin het discriminatieverbod is vastgelegd – worden dan ook lhbti-rechten opgenomen. De Tweede Kamer is daarmee al akkoord gegaan, maar de Eerste Kamer heeft er nog niet mee ingestemd.

Ook wil het COC dat er een meerouderschapsregeling komt, waarmee het mogelijk wordt dat een kind meer dan twee wettelijke ouders kan hebben. Discriminatie en geweld moeten strenger bestraft worden, vindt het COC.

Burgemeester Kolff staat op Facebook stil bij het jubileum. De regenboogvlag op het Stadhuis staat symbool voor een mijlpaal, zegt Kolff: “Omdat niemand beperkingen mag opleggen aan wie je bent of van wie je houdt!”

Foto: Kitty Kruger/Twitter

Lees ook

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

De twee wethouders die namens GroenLinks in het Dordtse gemeentebestuur zitten keren na de verkiezin...

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...