Dordrecht, Netherlands

20 jaar homohuwelijk: ook Dordrecht hijst de regenboogvlag

Vandaag is het precies 20 jaar geleden dat het homohuwelijk legaal werd in Nederland. Om dat te vieren wordt op veel plaatsen vandaag de regenboogvlag gehesen. Ook in Dordrecht wappert de vlag op het Stadhuis.
Vivian Rutte | 1 april 2021 10:41 | Aangepast op 1 april 2021 10:41
Nederland was 20 jaar geleden het eerste land in Europa dat het homohuwelijk toestond. Nu, in 2021, telt Nederland zo'n 20.000 homo-echtparen. Ruim 19.000 mannen en bijna 21.000 vrouwen zijn getrouwd met een partner van hetzelfde geslacht.

Verankering van homorechten in de grondwet is de volgende stap: In artikel 1 van de grondwet - waarin het discriminatieverbod is vastgelegd – worden dan ook lhbti-rechten opgenomen. De Tweede Kamer is daarmee al akkoord gegaan, maar de Eerste Kamer heeft er nog niet mee ingestemd.

Ook wil het COC dat er een meerouderschapsregeling komt, waarmee het mogelijk wordt dat een kind meer dan twee wettelijke ouders kan hebben. Discriminatie en geweld moeten strenger bestraft worden, vindt het COC.

Burgemeester Kolff staat op Facebook stil bij het jubileum. De regenboogvlag op het Stadhuis staat symbool voor een mijlpaal, zegt Kolff: “Omdat niemand beperkingen mag opleggen aan wie je bent of van wie je houdt!”

Foto: Kitty Kruger/Twitter

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...