Dordrecht, Netherlands

240 uur taakstraf voor aanrijder zestienjarige Anna

De Dordtse Delano van H. (25) is donderdag veroordeeld tot de maximale taakstraf van 240 uur en drie maanden voorwaardelijk cel. Daarbij is een rijontzegging van 2 jaar opgelegd. Hiermee ontloopt Van H. een celstraf voor het aanrijden van de toen 16-jarige Anna. Het verkeersongeval heeft er toegeleid dat Anna volledig verlamd is.
Vivian Rutte | 22 oktober 2021 12:38 | Aangepast op 22 oktober 2021 12:38
Het was op vrijdag 24 januari 2020 druk op de kruising van de Provincialeweg. Rond 16.00 uur reed Anna op haar scooter over de Hastingsweg. Het licht was groen en ze stak nietsvermoedend over. Een witte Mini reed op dat moment met 81,6 kilometer per uur over de weg; dat was 31,6 kilometer te hard dan was toegestaan. Anna werd aangereden door Delano van H.. Hierdoor is zij volledig verlamd geraakt en dat rekent de rechtbank Van H. ‘zeer ernstig aan’.


Toch krijgt hij niet de celstraf die de officier van justitie eiste. De rechtbank heeft ook rekening gehouden met de impact op het leven van de dader. Naast persoonlijke omstandigheden is het rijgedrag van Van H. in het verleden niet te herleiden naar het ongeluk. Ook was er geen sprake van alcohol- of drugsgebruik. Verder heeft de veroordeelde bevestigt een foute keus te hebben gemaakt door niet te stoppen toen het verkeerslicht oranje werd.

De rechtbank zelf geeft aan ‘dat de straf in geen enkele verhouding staat tot het leed en verdriet dat de aanrijding heeft veroorzaakt en dat op geen enkele wijze kan worden gecompenseerd’. Want er is veel leed aangedaan, gaf ook de familie aan tijdens de zitting. Na de aanrijding had het jonge slachtoffer botbreuken, hersenletsel, een bloeding binnen de borstkas, een klaplong en kneuzingen in het longweefsel. Tot gevolg dat ze nooit meer kan praten of lopen. Hierdoor is zij afhankelijk van de hulp van anderen, en zal niet meer herstellen. 

Lees ook

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...

Man (24) meldt zich na doorrijden na ernstig ongeluk met brommerrijder (17)

De politie heeft dit weekend een 24-jarige man aangehouden die betrokken was bij een zwaar verkeerso...