gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

f528843e2c533664654d69750457deac

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lindebomen worden vanaf de Spuiboulevard verplaatst naar andere gebieden in de stad. De reden? Er komen 800 nieuwe woningen, de wegen worden autoluw en er komt een wandelpad. “Trots op dit resultaat.”

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ja, het is echt zo. Bomen die met wortel en al uit de grond worden getrokken en op een andere locatie weer in de grond worden gezet. Niet één, maar voor 28 bomen is het tijd om de verhuisdozen in te pakken. “De bomen zijn al twee jaar lang voorbereid op deze verplanting, zodat ze zo veel mogelijk wortels kunnen creëren in de kluit, zodat ze een goede kans hebben om goed aan te slaan op hun nieuwe locatie”, vertelt projectmanager van de gemeente Dordrecht Gabriëlle Leenheer.

Drie locaties
De bomen zullen op drie verschillende plekken worden neergezet. Een deel ervan gaat naar de Burgemeester de Raadtsingel, nieuwbouwproject Oudland zal er wat bomen bij krijgen en de Dubbelsteynlaan-Oost wordt voorzien van een extra stukje groen. Ze kunnen daar permanent blijven staan. “Dat is het beste voor de bomen, zodat ze maar één keer deze verhuizing door hoeven”, leegt Leenheer uit.


Dat de bomen op een andere plek een nieuw leven krijgen is iets waar John Steegh, voorzitter van Bomenridders Dordrecht, heel blij mee is. Want in eerdere plannen zouden de bomen definitief verdwijnen. De stichting Bomenridders Dordrecht zet zich in voor het behoud van bomen en hebben ook veel moeite gedaan om de gemeente te overtuigen dat deze bomen een nieuw leven verdienen. “We zijn best trots op dit resultaat. Het had ook heel anders kunnen uitpakken, want op heel veel plekken in de stad worden de bomen gewoon gekapt als het even niet past”, zegt de voorzitter.

Kaal blijft het op de Spuiboulevard in ieder geval niet. Er worden 39 verschillende bomen in stalen bakken geplaatst. “Die worden als het project bijna klaar is hier ook echt in de grond gezet, zodat het een mooi groen stuk van de stad wordt”, sluit wethouder Infrastructuur Joost Veldman af.

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

luchtalarm 02

Lokale partijen slaan alarm over verdwijnende sirene: 'Goed functionerend waarschuwingssysteem'

"Schaf het luchtalarm niet af!" Het is de oproep van dertig lokale partijen in heel Nederland, waaronder Slydregt.NU. De partijen reageren daarmee op minister Van Weel van Justitie, die maandag schreef dat de bekende sirene vanaf 1 januari 2028 verdwijnt.

foto karel dicht

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

archieffotopolitie

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.