Dordrecht, Netherlands

38-jarige verdachte van schietpartij is Dordtse fotojournalist

De Dordtenaar die woensdagavond werd aangehouden na de schietpartij in Dordrecht is een fotojournalist. Dat meldden diverse bronnen aan mediapartner Rijnmond. Het is onduidelijk of hij ook heeft geschoten.
Corrado Francke | 26 augustus 2021 11:06 | Aangepast op 26 augustus 2021 11:06
De 38-jarige man zou al langere tijd verward gedrag vertonen. Hij belde woensdagmiddag met een collega. Die constateerde dat het niet goed met de man ging. De Dordtenaar had last van waanbeelden. Aan het begin van de avond had een andere collega nog contact met de man. “Op een gegeven moment meldde hij dat hij zijn huis niet meer in kon. Toen heb ik besloten om de politie in te schakelen.”

De Politie Rotterdam werd ingeschakeld en stuurde een wagen naar het adres. Het is onduidelijk wat er daarna is gebeurd en hoe de man bij de schietpartij betrokken is geraakt.

Onderzoek

De rol van de Dordtenaar in de schietpartij wordt onderzocht. Twee agenten en een 24-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats raakten gewond. De 38-jarige Dordtenaar en een 34-jarige man zonder bekend adres zijn aangehouden.

Het Openbaar Ministerie wil niet op de zaak ingaan.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...