Dordrecht, Netherlands

800 jaar stadsrechten moet ook in de wijken een feestje worden

De stad Dordrecht is in 2020 jarig. Dan is het exact 800 jaar geleden dat Dordt stadsrechten kreeg. Niet alleen in het Centrum, maar ook in alle andere wijken wil de gemeente initiatieven voor activiteiten en feesten stimuleren. Om iedereen bij het feest te betrekken, bezoeken wethouders de komende weken met een feestkar en speciale folders alle Dordtse wijken.
Corrado Francke | 3 september 2019 16:18 | Aangepast op 3 september 2019 16:18
“Wat wij hopen, is dat mensen in hun eigen wijk zelf een feest of evenement gaat organiseren. De gemeente stelt hiervoor middelen beschikbaar om hen hiermee te helpen”, legt wethouder Rik van der Linden uit. “Wat voor evenement dit is, hangt af van welke initiatieven er zijn.”

Ook in de volgende weken zijn de wethouders actief in verschillende buurten. Woensdag is wethouder Piet Sleekink te vinden op het Eemsteijnplein en het Vogelplein. Volgende week zijn Wielwijk, Dubbeldam en de Staart aan de beurt.

Voor ‘Dordrecht 800 jaar stad’ is een website ontwikkeld: www.dordrecht800.nl


Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...