Dordrecht, Netherlands

92% in Dordrecht heeft donorregister ingevuld; aantal niet-donoren stijgt

Het percentage niet-donoren (33%) ligt hoger dan donoren (30%) in de gemeente Dordrecht. Op 1 juli 2020 is de donorwet ingegaan. Die wet houdt in dat iedereen van 18 jaar en ouder die zich niet registreert automatisch orgaandonor is. Daardoor is in het afgelopen jaar het percentage Dordtenaren dat het donorregister heeft ingevuld flink gestegen: van 44% naar 92%.
Sander de Jonge | 5 oktober 2021 16:04 | Aangepast op 5 oktober 2021 16:04
De stijging van niet-donoren in Dordrecht na de invoering van de donorwet is opmerkelijk te noemen. Dat geldt voor alle Drechtsteden. Alblasserdam heeft het hoogste aantal mensen dat geen organen wil doneren: 36%. Papendrecht daarentegen heeft de meeste bereidheid: 34%. Het landelijk gemiddelde (45%) wordt in alle Drechtsteden niet gehaald.

In Nederland hebben nu 10,6 miljoen mensen een keuze gemaakt in het Donorregister. Daarvan geven 4,8 miljoen mensen toestemming voor orgaandonatie. Zo’n 4,3 miljoen Nederlanders hebben aangegeven geen orgaandonor te zijn. Vorig jaar was dat nog 2,3 miljoen.

Bron: CBS

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...