Dordrecht, Netherlands

A16 dicht na achtervolging

De A16 is vanmorgen tot 8.00 uur in beide richtingen afgesloten geweest tussen knooppunt Klaverpolder en ‘s Gravendeel na een achtervolging door de politie.
Gert van der Steen | 1 mei 2017 10:22 | Aangepast op 1 mei 2017 10:22
De aanleiding daarvoor was een overval op Albert Heijn in ‘s Gravendeel. Omdat de politie in de buurt was, was die er snel bij. De overvallers richten een vuurwapen op de politie, die vervolgens schoot. De misdadigers vluchtten in twee auto’s, waarvan er één nog een politiewagen ramde. De inzittenden lieten deze auto achter en vluchtten te voet. Even later meldde een treinmachinist dat er mensen langs de spoorlijn liepen.

De politie sloot de A16 in beide richtingen af en liet ook het treinverkeer platleggen. Er volgde een grote klopjacht rond de snelweg en de spoorlijn. Daarbij werd uiteindelijk een Hagenaar van 18 jaar in onderkoelde toestand aangetroffen en aangehouden als verdachte. Even na 8.00 uur werden de snelweg en het treinverkeer weer vrijgegeven.Bij de overval werden de ruiten van de winkel met geweld ingebeukt en maakten de overvallers een grote hoeveelheid sigaretten buit. Een groot deel van die buit werd in de omgeving teruggevonden.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...