gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor gebroeders De Witt

Nu Nederland de verzuiling achter de rug heeft moet er meer aandacht komen voor een gemeenschappelijke geschiedenis. “De gebeurtenissen rondom de Dordtenaren Johan en Cornelis de Witt zijn nu nog te gekleurd en extra aandacht voor de waarheid is nodig. In Rooms Katholieke geschiedenis boekjes is het anders gegaan dan in de Protestante.”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Chistian Melsen, voorzitter van de historische vereniging De Vrienden van De Witt hield dit pleidooi zaterdag in een rechtstreekse uitzending van het Drechtstad FM radioprogramma Studio De Witt vanuit de bibliotheek aan de Groenmarkt. In het programma besteedde presentator Ben Corino twee uur lang aandacht aan de geschiedenis van de twee Dordtenaren, die in de 17e eeuw een belangrijke rol speelden in Nederland.


Naast Melsen lieten ook historicus Jasper van de Steen en publicist en Dordtenaar Jaap Bouman hun licht over de geschiedenis van de gebroeders schijnen. Jaap Bouman hield een pleidooi voor meer aandacht voor met name Cornelis de Witt, oud-burgemeester van Dordrecht, die volgens hem teveel in de schaduw van zijn broer Johan leefde.


Jasper van der Steen roemde Johan de Witt als een integer en “heel weinig corrupte” gezagsdrager. “Johan nam bijvoorbeeld absoluut geen cadeaus aan in ruil voor gunsten. Hij gebruikte natuurlijk wel zijn netwerk om politieke zaken voor elkaar te krijgen.” De vraag of de positie van De Witt destijds te vergelijken valt met de huidige functie van Minister-President vond Van der Steen moeilijk. “Ik denk dat De Witt wel meer daadkracht had en duidelijke keuzes maakte in vergelijking met Mark Rutte nu.”


De uitzending van Studio De Witt is vanaf zondag 26 april vanaf 12.00 uur te bekijken op RTV Dordrecht.

Lees ook

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.