gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor gebroeders De Witt

Nu Nederland de verzuiling achter de rug heeft moet er meer aandacht komen voor een gemeenschappelijke geschiedenis. “De gebeurtenissen rondom de Dordtenaren Johan en Cornelis de Witt zijn nu nog te gekleurd en extra aandacht voor de waarheid is nodig. In Rooms Katholieke geschiedenis boekjes is het anders gegaan dan in de Protestante.”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Chistian Melsen, voorzitter van de historische vereniging De Vrienden van De Witt hield dit pleidooi zaterdag in een rechtstreekse uitzending van het Drechtstad FM radioprogramma Studio De Witt vanuit de bibliotheek aan de Groenmarkt. In het programma besteedde presentator Ben Corino twee uur lang aandacht aan de geschiedenis van de twee Dordtenaren, die in de 17e eeuw een belangrijke rol speelden in Nederland.


Naast Melsen lieten ook historicus Jasper van de Steen en publicist en Dordtenaar Jaap Bouman hun licht over de geschiedenis van de gebroeders schijnen. Jaap Bouman hield een pleidooi voor meer aandacht voor met name Cornelis de Witt, oud-burgemeester van Dordrecht, die volgens hem teveel in de schaduw van zijn broer Johan leefde.


Jasper van der Steen roemde Johan de Witt als een integer en “heel weinig corrupte” gezagsdrager. “Johan nam bijvoorbeeld absoluut geen cadeaus aan in ruil voor gunsten. Hij gebruikte natuurlijk wel zijn netwerk om politieke zaken voor elkaar te krijgen.” De vraag of de positie van De Witt destijds te vergelijken valt met de huidige functie van Minister-President vond Van der Steen moeilijk. “Ik denk dat De Witt wel meer daadkracht had en duidelijke keuzes maakte in vergelijking met Mark Rutte nu.”


De uitzending van Studio De Witt is vanaf zondag 26 april vanaf 12.00 uur te bekijken op RTV Dordrecht.

Lees ook

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”