gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor gebroeders De Witt

Nu Nederland de verzuiling achter de rug heeft moet er meer aandacht komen voor een gemeenschappelijke geschiedenis. “De gebeurtenissen rondom de Dordtenaren Johan en Cornelis de Witt zijn nu nog te gekleurd en extra aandacht voor de waarheid is nodig. In Rooms Katholieke geschiedenis boekjes is het anders gegaan dan in de Protestante.”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Chistian Melsen, voorzitter van de historische vereniging De Vrienden van De Witt hield dit pleidooi zaterdag in een rechtstreekse uitzending van het Drechtstad FM radioprogramma Studio De Witt vanuit de bibliotheek aan de Groenmarkt. In het programma besteedde presentator Ben Corino twee uur lang aandacht aan de geschiedenis van de twee Dordtenaren, die in de 17e eeuw een belangrijke rol speelden in Nederland.


Naast Melsen lieten ook historicus Jasper van de Steen en publicist en Dordtenaar Jaap Bouman hun licht over de geschiedenis van de gebroeders schijnen. Jaap Bouman hield een pleidooi voor meer aandacht voor met name Cornelis de Witt, oud-burgemeester van Dordrecht, die volgens hem teveel in de schaduw van zijn broer Johan leefde.


Jasper van der Steen roemde Johan de Witt als een integer en “heel weinig corrupte” gezagsdrager. “Johan nam bijvoorbeeld absoluut geen cadeaus aan in ruil voor gunsten. Hij gebruikte natuurlijk wel zijn netwerk om politieke zaken voor elkaar te krijgen.” De vraag of de positie van De Witt destijds te vergelijken valt met de huidige functie van Minister-President vond Van der Steen moeilijk. “Ik denk dat De Witt wel meer daadkracht had en duidelijke keuzes maakte in vergelijking met Mark Rutte nu.”


De uitzending van Studio De Witt is vanaf zondag 26 april vanaf 12.00 uur te bekijken op RTV Dordrecht.

Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kilttunnel foto.png

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260529_191757.jpg

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.