gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor gebroeders De Witt

Nu Nederland de verzuiling achter de rug heeft moet er meer aandacht komen voor een gemeenschappelijke geschiedenis. “De gebeurtenissen rondom de Dordtenaren Johan en Cornelis de Witt zijn nu nog te gekleurd en extra aandacht voor de waarheid is nodig. In Rooms Katholieke geschiedenis boekjes is het anders gegaan dan in de Protestante.”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Chistian Melsen, voorzitter van de historische vereniging De Vrienden van De Witt hield dit pleidooi zaterdag in een rechtstreekse uitzending van het Drechtstad FM radioprogramma Studio De Witt vanuit de bibliotheek aan de Groenmarkt. In het programma besteedde presentator Ben Corino twee uur lang aandacht aan de geschiedenis van de twee Dordtenaren, die in de 17e eeuw een belangrijke rol speelden in Nederland.


Naast Melsen lieten ook historicus Jasper van de Steen en publicist en Dordtenaar Jaap Bouman hun licht over de geschiedenis van de gebroeders schijnen. Jaap Bouman hield een pleidooi voor meer aandacht voor met name Cornelis de Witt, oud-burgemeester van Dordrecht, die volgens hem teveel in de schaduw van zijn broer Johan leefde.


Jasper van der Steen roemde Johan de Witt als een integer en “heel weinig corrupte” gezagsdrager. “Johan nam bijvoorbeeld absoluut geen cadeaus aan in ruil voor gunsten. Hij gebruikte natuurlijk wel zijn netwerk om politieke zaken voor elkaar te krijgen.” De vraag of de positie van De Witt destijds te vergelijken valt met de huidige functie van Minister-President vond Van der Steen moeilijk. “Ik denk dat De Witt wel meer daadkracht had en duidelijke keuzes maakte in vergelijking met Mark Rutte nu.”


De uitzending van Studio De Witt is vanaf zondag 26 april vanaf 12.00 uur te bekijken op RTV Dordrecht.

Lees ook

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.