gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor gebroeders De Witt

Nu Nederland de verzuiling achter de rug heeft moet er meer aandacht komen voor een gemeenschappelijke geschiedenis. “De gebeurtenissen rondom de Dordtenaren Johan en Cornelis de Witt zijn nu nog te gekleurd en extra aandacht voor de waarheid is nodig. In Rooms Katholieke geschiedenis boekjes is het anders gegaan dan in de Protestante.”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Chistian Melsen, voorzitter van de historische vereniging De Vrienden van De Witt hield dit pleidooi zaterdag in een rechtstreekse uitzending van het Drechtstad FM radioprogramma Studio De Witt vanuit de bibliotheek aan de Groenmarkt. In het programma besteedde presentator Ben Corino twee uur lang aandacht aan de geschiedenis van de twee Dordtenaren, die in de 17e eeuw een belangrijke rol speelden in Nederland.


Naast Melsen lieten ook historicus Jasper van de Steen en publicist en Dordtenaar Jaap Bouman hun licht over de geschiedenis van de gebroeders schijnen. Jaap Bouman hield een pleidooi voor meer aandacht voor met name Cornelis de Witt, oud-burgemeester van Dordrecht, die volgens hem teveel in de schaduw van zijn broer Johan leefde.


Jasper van der Steen roemde Johan de Witt als een integer en “heel weinig corrupte” gezagsdrager. “Johan nam bijvoorbeeld absoluut geen cadeaus aan in ruil voor gunsten. Hij gebruikte natuurlijk wel zijn netwerk om politieke zaken voor elkaar te krijgen.” De vraag of de positie van De Witt destijds te vergelijken valt met de huidige functie van Minister-President vond Van der Steen moeilijk. “Ik denk dat De Witt wel meer daadkracht had en duidelijke keuzes maakte in vergelijking met Mark Rutte nu.”


De uitzending van Studio De Witt is vanaf zondag 26 april vanaf 12.00 uur te bekijken op RTV Dordrecht.

Lees ook

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.