gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor menstruatie-armoede in kerstpakketten

0385f44e63e660f4ad77e21cc682e937

Stichting Geef het Dordt, PvdA en GroenLinks organiseren samen de Kerstactie: 'Doneer persoonlijke hygiëne producten'.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Volgens de organisatie raken steeds meer mensen in financiële problemen, en hebben vooral vrouwen moeite om shampoo, zeep, en vooral maandverband, tampons aan te schaffen. Er wordt dan gesproken over menstruatie-armoede. "Men gebruikt uit geldgebrek ondeugdelijk materiaal (bijv. oude sokken) ofwel het materiaal wordt veel te lang gebruikt. Dit geeft gezondheidsrisico, zoals het oplopen van infecties", vertelt de organisatie achter de inzamelactie. Daarom roept ze op om deze producten te doneren. De organisatie Geef het Dordt verzamelt alles en maakt er pakketten van.

Inmiddels hebben al veel mensen gedoneerd, waaronder de gemeente Dordrecht en de Makro. Zaterdagochtend 19 december om 11.00 uur wordt het eerste kerstpakket door wethouder Peter Heijkoop overhandigd.

Lees ook

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.