gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor menstruatie-armoede in kerstpakketten

0385f44e63e660f4ad77e21cc682e937

Stichting Geef het Dordt, PvdA en GroenLinks organiseren samen de Kerstactie: 'Doneer persoonlijke hygiëne producten'.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Volgens de organisatie raken steeds meer mensen in financiële problemen, en hebben vooral vrouwen moeite om shampoo, zeep, en vooral maandverband, tampons aan te schaffen. Er wordt dan gesproken over menstruatie-armoede. "Men gebruikt uit geldgebrek ondeugdelijk materiaal (bijv. oude sokken) ofwel het materiaal wordt veel te lang gebruikt. Dit geeft gezondheidsrisico, zoals het oplopen van infecties", vertelt de organisatie achter de inzamelactie. Daarom roept ze op om deze producten te doneren. De organisatie Geef het Dordt verzamelt alles en maakt er pakketten van.

Inmiddels hebben al veel mensen gedoneerd, waaronder de gemeente Dordrecht en de Makro. Zaterdagochtend 19 december om 11.00 uur wordt het eerste kerstpakket door wethouder Peter Heijkoop overhandigd.

Lees ook

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.