gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor menstruatie-armoede in kerstpakketten

0385f44e63e660f4ad77e21cc682e937

Stichting Geef het Dordt, PvdA en GroenLinks organiseren samen de Kerstactie: 'Doneer persoonlijke hygiëne producten'.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Volgens de organisatie raken steeds meer mensen in financiële problemen, en hebben vooral vrouwen moeite om shampoo, zeep, en vooral maandverband, tampons aan te schaffen. Er wordt dan gesproken over menstruatie-armoede. "Men gebruikt uit geldgebrek ondeugdelijk materiaal (bijv. oude sokken) ofwel het materiaal wordt veel te lang gebruikt. Dit geeft gezondheidsrisico, zoals het oplopen van infecties", vertelt de organisatie achter de inzamelactie. Daarom roept ze op om deze producten te doneren. De organisatie Geef het Dordt verzamelt alles en maakt er pakketten van.

Inmiddels hebben al veel mensen gedoneerd, waaronder de gemeente Dordrecht en de Makro. Zaterdagochtend 19 december om 11.00 uur wordt het eerste kerstpakket door wethouder Peter Heijkoop overhandigd.

Lees ook

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.