gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aangetaste essen worden gekapt

c10854cfc1bb93edf0de96e14628aa37.jpg

De essen die zijn aangetast door de schimmelziekte essentaksterfte worden vanaf 24 juli gekapt. Het gaat om 240 bomen verspreid door heel Dordrecht.

Alka Goos |  | Aangepast op
In totaal staan er een stuk of 10.000 essen in Dordrecht. 90% hiervan is aangetast door de ziekte. De bomen die worden weggehaald zijn ernstig aangetast. De andere bomen blijven nog even staan. Ook bomen waar nesten van dieren of volgens zitten, worden voorlopig niet gekapt.

De gemeente is van plan om voor elke gekapte boom een nieuwe boom terug te plaatsen. Om meer variatie en een sterker bomenbestand te krijgen, worden er verschillende boomsoorten gebruikt bij het herplanten. Hierdoor hopen ze dat het bomenbestand minder kwetsbaar is voor boomziektes en aantasting niet meer leidt tot een kaalslag.

Lees ook

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.