gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aangevallen hondje Bobby is thuis: 'Ze komt er weer bovenop, maar zal er een trauma aan overhouden'

344f6779ea1bc349121974b395bd88a9

Bobby, het hondje dat in de Lekstraat in Alblasserdam werd aangevallen door twee andere honden, is weer thuis. De hond was lange tijd in levensgevaar door haar zware verwondingen, maar is succesvol geopereerd en behandeld. "Ik vind het echt heel fijn dat ze er weer is", zegt baasje Gerri-Janne (17).

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Nu ze Bobby weer aan de lijn heeft, loopt ze heel anders over de Lekstraat. Eigenaar Gerri-Janne (17) zal haar wandeling op deze straat van dinsdag 4 november niet snel vergeten. Wanneer ze haar 13-jarige Jack Russell een week geleden uitlaat, gaat het helemaal mis. “Ik liep hier op straat en er kwamen twee honden op ons afgerend.”

Een dramatisch tafereel voltrok zich daarna: Bobby werd gelijk in de nek en boven de kop gepakt en een van de twee bully-achtige honden liet niet meer los. De arme Jack Russell zette het op een gillen. Haar gekrijs was hartverscheurend.
“Ik wist totaal niet wat mij overkwam”, herinnert Gerri-Janne.

“Ik dacht eerst dat die andere honden kwamen snuffelen. Dat gegil ging door merg en been. Ze heeft zich daarna wel vijf minuten doodgehouden.” Kort na het incident bleek dat de twee honden die op Bobby afgingen, waren ontsnapt uit een woning verderop. Een van de dieren zou zelf de deur open hebben gekregen.

Levensreddend
Gelukkig voor Gerri-Janne kon hondje Bobby snel in een kliniek in Alblasserdam terecht. “Daar hebben ze de ergste verwondingen gelijk kunnen verhelpen.” Toch was er nog veel onzekerheid voor Bobby: de moeder van Gerri-Jane zei vrijdag 7 november nog dat het onzeker was of het hondje het zou redden.

Een week later blijkt de kliniek levensreddend werk te hebben verricht, samen met de tweede kliniek in Waalwijk. Meerdere behandelingen en een operatie verder is hondje Bobby weer thuis. “Ze had heel veel bijtwonden in de nek en achteraf gezien ook een gebroken nekwervel. Daarnaast was er ook heel veel schade aan haar spieren. Het deed mij allemaal veel. Je wil gewoon niet dat je dier dit overkomt.”

“Het gaat gelukkig nu weer goed. Ze loopt goed mee en ook eten en drinken gaat goed. We geloven dus dat ze er weer bovenop komt. Ze zal er alleen wel een trauma aan overhouden.”

Voor de operatiekosten is een crowdfunding op touw gezet.

In beslag genomen
Gerri-Janne en Bobby hoeven in ieder geval geen angst meer te hebben voor de twee honden die verantwoordelijk waren voor de aanval. De politie heeft, na overleg met een officier van justitie, de twee honden die bij de aanval betrokken waren in beslag genomen. Dat zorgde voor emoties bij de eigenaren, omdat er een kans bestaat dat de dieren worden afgemaakt.

Wat er met de twee honden gebeurt, is nog niet duidelijk. Een woordvoerster van de politie vertelde eerder: “De honden worden naar een geheime locatie gebracht. Daar vindt een gedragsonderzoek plaats. De uitkomst daarvan wordt als advies aan het Openbaar Ministerie (OM) gegeven. Uiteindelijk beslist het OM wat er met de honden gebeurt.”

Mocht blijken dat de dieren te gevaarlijk zijn, dan zullen ze worden geëuthanaseerd.

Dit verhaal verscheen eerder al bij onze mediapartner Rijnmond

Lees ook

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”