gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Farante-College

Farante College

Onderwijsgroep OZHW

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

In 2008 startte het beroepsonderwijs in Zwijndrecht aan de Laurensvliet onder de naam LOC@, het Lokaal Opleidingscentrum. Daar werkten verschillende onderwijsinstellingen samen en konden leerlingen zowel vmbo-onderwijs (basis- en kaderberoepsgericht) als enkele mbo-richtingen volgen. 

Maar achttien jaar later ziet de school er heel anders uit, stelt OZHW. “Het heeft zich ontwikkeld tot een volwaardige vmbo-school met een eigen herkenbare identiteit.” Vanaf volgend schooljaar kunnen leerlingen hier ook de gemengde en theoretische leerweg volgen, beter bekend als de mavo. “Daar past een naam bij die aansluit bij wie de school nu is én waar zij naartoe wil.”

De naam Farante is gekozen met leerlingen en leerkrachten en is afgeleid uit het Esperanto, een bedachte taal die in 1887 gemaakt werd zodat mensen uit alle landen met elkaar konden praten. “Deze gedachte past bij onze school”, vertelt directeur Barbara van Zijl.

“We zijn een school waar verschillende leerlingen samen leren en waar iedereen zichzelf mag zijn", aldus de directeur. "Farante gaat bovendien over in beweging zijn. Je hoeft nog niet te weten waar je uiteindelijk uitkomt. Je ontdekt wat je kunt, doet ervaringen op en ontwikkelt je steeds verder. Dat is precies wat we onze leerlingen willen meegeven.”

Op 4 november wordt de nieuwe naam officieel onthuld. 

Lees meer over:

Lees ook

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.