Dordrecht, Netherlands

Aanhouding na vondst versnijdingsmiddelen

De politie heeft afgelopen vrijdag een 36-jarige Rotterdammer aangehouden na een vondst van 2000 kg paracetamol en 1000 kg coffeïne. De stoffen werden gevonden op een Dordts bedrijventerrein, en worden vaak als versnijdingsmiddelen gebruikt.
Vivian Rutte | 6 april 2021 10:38 | Aangepast op 6 april 2021 10:38
De vondst werd gedaan in een garagebox na een eerdere tip. Er zouden ondermijnende activiteiten gaande zijn, waarop de Dordtse politie en Districtsrecherche van Zuid-Holland-Zuid een onderzoek startten. Op vrijdag 2 april werden de middelen aangetroffen. Het bezit hiervan is, zonder de juiste papieren en onder deze omstandigheden, strafbaar. Er werd een 36-jarige man uit Rotterdam als verdachte aangehouden voor het overtreden van de Opiumwet. Hij is inmiddels in verzekering gesteld, de recherche doet verder onderzoek.

Wat ondermijning precies inhoudt, legt de politie uit: “Dit is wanneer criminelen gebruik maken van diensten in de gewone wereld, om zo strafbare zaken te verhullen. De boven- en onderwereld raken zo op een ongewenste manier met elkaar verweven. Denk aan het hebben van een hennepkwekerij of het bedreigen van kroeguitbaters om illegale goktoernooien toe te staan. Criminelen beïnvloeden zo onze samenleving. Hierdoor raken normen vervaagd en neemt het gevoel van veiligheid en leefbaarheid af.”

De politie probeert dit soort activiteiten tegen te gaan met als doel dat de crimineel alle gemaakte winst terugbetaalt, zodat de misdaad niet langer loont. “De ondernemer, uitbater of burger die de crimineel (soms ongemerkt) helpt is in zo'n geval vaak uiteindelijk het slachtoffer, omdat diegene met een hoop schade en kosten blijft zitten. Ook kan het zijn dat woningen of bedrijven bestuurlijk gesloten worden,” schrijft de politie.

Wie ondermijning vermoedt kan contact opnemen met de politie via 0900-8844, of anoniem via 0800-7000.

Foto: Politie Dordrecht/Facebook

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Een explosief heeft een raam van een apotheek in Dordrecht vernield. Volgens de politie gebeurde dat...