Dordrecht, Netherlands

Aankoop huizen onder een hoogspanningsleiding

De gemeente Dordrecht wil de eigenaren van negen woningen recht onder een hoogspanningsleiding uitkopen. Op kosten van het rijk.
Gert van der Steen | 12 juli 2017 00:19 | Aangepast op 12 juli 2017 00:19
Een Europese richtlijn beveelt aan dat niemand aan een magneetveld van meer dan 100 microTesla wordt blootgesteld. Dat zou het geval kunnen zijn wanneer een huis pal onder een hoogspanningsleiding staat. Daarom is er vanuit de rijksoverheid een uitkoopprogramma op vrijwillige basis gestart voor deze woningen. Voor dergelijke huizen of terreinen moet de gemeente, eventueel na sloop, binnen vijf jaar een nieuwe bestemming vinden.

In Dordrecht gaat het om huizen aan de Rijksstraatweg, de Wieldrechtse Zeedijk en de Zuidbuitenpoldersekade. Een probleem hierbij kan zijn dat het om een monument kan gaan. Dat is bijvoorbeeld het geval bij Rijksstraatweg 127. Met deze eigenaar is wel overeenstemming bereikt over de uitkoopsom. Ook met nummer 74 is er een accoord. Aan de Zuidbuitenpoldersekade is overeenstemming met nummer 1 en de buurman op 3 is zelfs al uitgekocht. Op de andere adressen wordt nog overleg gevoerd.

Lees ook

Gemeente: ‘rioolkast binnen jaar verplaatsen wordt moeilijk’

Bijna twee weken geleden ging de vlag uit aan de Hazelaarlaan. De rioolkast die het uitzicht van een...

Nederland gaat weer open: coronapas verdwijnt grotendeels, alleen nog mondkapjes in ov

Vrijdag nemen we afscheid van zo goed als alle coronamaatregelen. Zo wordt het coronatoegangsbewijs ...

De Roadshow 800 verlaat Dordrecht

De voorstelling met de nieuwe naam ‘MARIA VAN BRABANT keizerin, abis, feestbeest!’ is vrijdag 11...

Sara (6) heeft haar eigen glossy, voor haar en lotgenootjes: 'Echt gaaf!'

Een klein meisje met een grote impact: de 6-jarige Dordtse Sara Verbrugge heeft in haar jonge levent...

Een wandeltocht, dozen vol medicijnen en collectes: dit doen Dordtenaren voor Oekraïne

We berichtten donderdag al over spontane inzamelingsacties voor Oekraïne bij Dordtse bedrijven. Toc...

Een gastcollege van de wethouder

Wethouder Peter Heijkoop verruilde recentelijk zijn werkplek in het Stadskantoor voor een uurtje op ...