gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankoop huizen onder een hoogspanningsleiding

De gemeente Dordrecht wil de eigenaren van negen woningen recht onder een hoogspanningsleiding uitkopen. Op kosten van het rijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een Europese richtlijn beveelt aan dat niemand aan een magneetveld van meer dan 100 microTesla wordt blootgesteld. Dat zou het geval kunnen zijn wanneer een huis pal onder een hoogspanningsleiding staat. Daarom is er vanuit de rijksoverheid een uitkoopprogramma op vrijwillige basis gestart voor deze woningen. Voor dergelijke huizen of terreinen moet de gemeente, eventueel na sloop, binnen vijf jaar een nieuwe bestemming vinden.

In Dordrecht gaat het om huizen aan de Rijksstraatweg, de Wieldrechtse Zeedijk en de Zuidbuitenpoldersekade. Een probleem hierbij kan zijn dat het om een monument kan gaan. Dat is bijvoorbeeld het geval bij Rijksstraatweg 127. Met deze eigenaar is wel overeenstemming bereikt over de uitkoopsom. Ook met nummer 74 is er een accoord. Aan de Zuidbuitenpoldersekade is overeenstemming met nummer 1 en de buurman op 3 is zelfs al uitgekocht. Op de andere adressen wordt nog overleg gevoerd.

Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.