gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankoop huizen onder een hoogspanningsleiding

De gemeente Dordrecht wil de eigenaren van negen woningen recht onder een hoogspanningsleiding uitkopen. Op kosten van het rijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een Europese richtlijn beveelt aan dat niemand aan een magneetveld van meer dan 100 microTesla wordt blootgesteld. Dat zou het geval kunnen zijn wanneer een huis pal onder een hoogspanningsleiding staat. Daarom is er vanuit de rijksoverheid een uitkoopprogramma op vrijwillige basis gestart voor deze woningen. Voor dergelijke huizen of terreinen moet de gemeente, eventueel na sloop, binnen vijf jaar een nieuwe bestemming vinden.

In Dordrecht gaat het om huizen aan de Rijksstraatweg, de Wieldrechtse Zeedijk en de Zuidbuitenpoldersekade. Een probleem hierbij kan zijn dat het om een monument kan gaan. Dat is bijvoorbeeld het geval bij Rijksstraatweg 127. Met deze eigenaar is wel overeenstemming bereikt over de uitkoopsom. Ook met nummer 74 is er een accoord. Aan de Zuidbuitenpoldersekade is overeenstemming met nummer 1 en de buurman op 3 is zelfs al uitgekocht. Op de andere adressen wordt nog overleg gevoerd.

Lees ook

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.