gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankoop huizen onder een hoogspanningsleiding

De gemeente Dordrecht wil de eigenaren van negen woningen recht onder een hoogspanningsleiding uitkopen. Op kosten van het rijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een Europese richtlijn beveelt aan dat niemand aan een magneetveld van meer dan 100 microTesla wordt blootgesteld. Dat zou het geval kunnen zijn wanneer een huis pal onder een hoogspanningsleiding staat. Daarom is er vanuit de rijksoverheid een uitkoopprogramma op vrijwillige basis gestart voor deze woningen. Voor dergelijke huizen of terreinen moet de gemeente, eventueel na sloop, binnen vijf jaar een nieuwe bestemming vinden.

In Dordrecht gaat het om huizen aan de Rijksstraatweg, de Wieldrechtse Zeedijk en de Zuidbuitenpoldersekade. Een probleem hierbij kan zijn dat het om een monument kan gaan. Dat is bijvoorbeeld het geval bij Rijksstraatweg 127. Met deze eigenaar is wel overeenstemming bereikt over de uitkoopsom. Ook met nummer 74 is er een accoord. Aan de Zuidbuitenpoldersekade is overeenstemming met nummer 1 en de buurman op 3 is zelfs al uitgekocht. Op de andere adressen wordt nog overleg gevoerd.

Lees ook

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.