gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankoop huizen onder een hoogspanningsleiding

De gemeente Dordrecht wil de eigenaren van negen woningen recht onder een hoogspanningsleiding uitkopen. Op kosten van het rijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een Europese richtlijn beveelt aan dat niemand aan een magneetveld van meer dan 100 microTesla wordt blootgesteld. Dat zou het geval kunnen zijn wanneer een huis pal onder een hoogspanningsleiding staat. Daarom is er vanuit de rijksoverheid een uitkoopprogramma op vrijwillige basis gestart voor deze woningen. Voor dergelijke huizen of terreinen moet de gemeente, eventueel na sloop, binnen vijf jaar een nieuwe bestemming vinden.

In Dordrecht gaat het om huizen aan de Rijksstraatweg, de Wieldrechtse Zeedijk en de Zuidbuitenpoldersekade. Een probleem hierbij kan zijn dat het om een monument kan gaan. Dat is bijvoorbeeld het geval bij Rijksstraatweg 127. Met deze eigenaar is wel overeenstemming bereikt over de uitkoopsom. Ook met nummer 74 is er een accoord. Aan de Zuidbuitenpoldersekade is overeenstemming met nummer 1 en de buurman op 3 is zelfs al uitgekocht. Op de andere adressen wordt nog overleg gevoerd.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.