gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankoop huizen onder een hoogspanningsleiding

De gemeente Dordrecht wil de eigenaren van negen woningen recht onder een hoogspanningsleiding uitkopen. Op kosten van het rijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een Europese richtlijn beveelt aan dat niemand aan een magneetveld van meer dan 100 microTesla wordt blootgesteld. Dat zou het geval kunnen zijn wanneer een huis pal onder een hoogspanningsleiding staat. Daarom is er vanuit de rijksoverheid een uitkoopprogramma op vrijwillige basis gestart voor deze woningen. Voor dergelijke huizen of terreinen moet de gemeente, eventueel na sloop, binnen vijf jaar een nieuwe bestemming vinden.

In Dordrecht gaat het om huizen aan de Rijksstraatweg, de Wieldrechtse Zeedijk en de Zuidbuitenpoldersekade. Een probleem hierbij kan zijn dat het om een monument kan gaan. Dat is bijvoorbeeld het geval bij Rijksstraatweg 127. Met deze eigenaar is wel overeenstemming bereikt over de uitkoopsom. Ook met nummer 74 is er een accoord. Aan de Zuidbuitenpoldersekade is overeenstemming met nummer 1 en de buurman op 3 is zelfs al uitgekocht. Op de andere adressen wordt nog overleg gevoerd.

Lees ook

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.