Dordrecht, Netherlands

Aanslag Utrecht en provinciale Statenverkiezingen in Studio De Witt

Studio De Witt stond zaterdag stil bij de aanslag in Utrecht en de uitkomst van de provinciale Statenverkiezingen.
Robert van Loon | 23 maart 2019 16:16 | Aangepast op 23 maart 2019 16:16
Aanslag Utrecht

Maandag vond een aanslag op een tram in Utrecht plaats. De Turkse achtergrond van de dader riep het beeld van een terroristische aanslag. De dader met crimineel cv werd opgepakt en bekende en verklaarde dat hij alleen handelde. Deze daad wierp een schaduw over de Turkse gemeenschap in Nederland, ook in Dordrecht. Krachtig veroordeelde Hakan Selat in de uitzending van Studio De Witt namens het Platform Turkse Dordtenaren de aanslag.


Provinciale Statenverkiezingen

De toch wel indrukwekkende overwinning van het Forum voor Democratie bij de Provinciale Staten verkiezingen sloeg deze week in Nederland als een bom in. Wat zijn de gevolgen voor de Provincie en de Drechtsteden die de uitslag van de Provinciale Statenverkiezing met zich meebrengt?


Aan de Politieke Stamtafel van Studio De Witt gaat Ben Corino het gesprek aan met fractievoorzitters: Renate Dudok SP, Marc Merx VVD, Wim van der Kruijf CDA, Kevin Noels D66 en Cor van Verk PvdA.


Beluister hier het fragment: provinciale statenverkiezingen

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...