Dordrecht, Netherlands

Aantal kansrijke beroepen in de streek toegenomen, vooral in zorg, techniek en ICT

Op zoek naar een (nieuwe) baan? Dat kan best pittig zijn. Afhankelijk van opleidingsniveau of -richting, het soort beroep of de hoeveelheid werkzoekenden, is het moeilijk of juist gemakkelijk om aan een baan te komen. UWV onderzoekt meerdere malen per jaar welke beroepen er in de streek het meest 'kansrijk' zijn.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 19 juli 2024 08:00 | Aangepast op 18 juli 2024 15:53
Er stonden eind maart 2024 bijna 7 duizend vacatures open in de Drechtsteden. Hiervan gold 80 procent (5.500) als vacature voor een kansrijk beroep. Daarvan waren drie op de vijf vacatures voor een functie op beroepsniveau drie of vier. Deze beroepen hebben complexe tot zeer complexe gespecialiseerde taken.

Ook het aantal ontstane vacatures in Drechtsteden is toegenomen. Het zijn er nu 5.950, tegenover 5.550 vorig jaar. Vooral de sectoren zorg, ICT en industrie zijn goed vertegenwoordigd in de streek. Enkele voorbeelden van beroepen binnen deze sectoren zijn: programmeurs, lassers, procesoperators en helpenden in de zorg.

Omscholen
Niet iedereen is voor ieder beroep geschikt, of heeft er de juiste scholing voor. Tegelijk laten veel mensen zich op latere leeftijd omscholen. UWV geeft aan dat het aantal kansrijke beroepen invloed heeft op de omscholingsmogelijkheden en andersom ook, evenals het soort beroep. In Drechtsteden zijn verschillende omscholingsinitiatieven. Vooral in de zorg: zoals Zorgtalent, die kandidaten in versneld tempo opleidt tot verzorgende. En de techniek: zoals de opleiding tot samenbouwer luchtvaartuigen van Fokker in Papendrecht.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...