Bij de aanval werden vernielingen gepleegd en mensen mishandeld. Een paar raakten gewond. Hij pleegde de aanval niet alleen. Zeker vijftien mensen stormden 23 juni de moskee binnen. Het was een vergeldingsactie. Eerder werd bij een gezin in Wielwijk een ruit ingegooid, omdat daar een Koerdische vlag hing.
De politie pakte twee mannen en een vrouw op. Een vierde persoon liep zelf naar de politie, nadat zijn foto op sociale media was geplaatst.
De man die vanmiddag terecht staat zou vier mensen hebben mishandeld en diverse vernielingen hebben gepleegd. Ook liep hij met een vuurwapen rond. De man heeft nog meer op zijn geweten. Zo bezat hij zeven kilo cocaïne en 82.000 euro aan crimineel verkregen geld. Naast een vuurwapen had hij ook munitie.
Twee slachtoffers eisen een schadevergoeding van enkele tienduizenden euro's. Uitspraak 3 november.