gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Abul kan het niet geloven: 'Enorm vereerd met deze prijs'

6c4a7cbebb685bdaab39d951e0b178b4

Zijn werk wordt met veel bewondering bekeken. Het is schilderkunst, gecombineerd met houtsnijwerk, waar je elke keer weer iets nieuws in kunt zien. "Fascinerend", noemt een bezoeker van het Dordrechts Museum de kunst die Abul Hisham laat zien. De Indiër wint afgelopen weekend kunstprijs De Scheffer.

Coen Theuwis |  | Aangepast op
"Het is geweldig. Ik heb er eigenlijk geen woorden voor", vertelt Hisham als we hem bij zijn werk treffen. "Zo'n mooi museum en ik ben heel erg blij dat mijn schilderijen hier te zien is. Een grote eer voor een kunstenaar." Zijn werk is samen met objecten van andere kunstenaars die in de race waren voor de prijs te zien in een tijdelijke tentoonstelling.

Hisham heeft veel bewondering voor de Hollandse meesters, Rembrandt, Frans Hals. Hij somt ze moeiteloos op. Net als zij, heeft hij aandacht voor het individu. En tegelijkertijd levert hij ook kritiek, over de politiek in zijn land en hoe religie wordt ingezet om jongeren te beïnvloeden.

Die maatschappelijke betrokkenheid geeft een diepere betekenis aan zijn schilderijen volgens de jury van De Scheffer. Het houtsnijwerk waar hij zich nog maar recent in heeft bekwaamd, maakt het plaatje compleet. Dat is onder meer te zien in onderstaande video.

Lees ook

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.