gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acht procent Dordtenaren drinkt teveel

83f1892730099033aa84f81911114097

Eén op de twaalf Dordtenaren drinkt meer dan 21 glazen alcohol per week. Dat blijkt uit onderzoek naar het alcoholgebruik in Nederland.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De gezondheidsmonitor van het RIVM en het CBS heeft het alcoholgebruik geïnventariseerd naar provincie en gemeente. Dordrecht staat daarin op nummer 18 van de 20 drankzuchtigste gemeenten in Zuid-Holland.

Om de cijfertjes even op een rij te zetten: 7% in Dordt is overmatige drinker met meer dan 21 glazen per week, maar ook is 8% zware drinker (minstens 1 keer per week meer dan 6 glazen, vrouwen meer dan 4). 45% drinkt niet of hoogstens één glas per dag. Landelijk gezien levert dat Dordrecht een 162e plaats op in Nederland.

Opvallend is dat er boven de grote rivieren meer gedronken wordt dan in de zuidelijke provincies. Noord-Holland spant de kroon.

De gegevens zijn afkomstig van de Afkickkliniekwijzer.

Lees ook

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.