gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acht procent Dordtenaren drinkt teveel

83f1892730099033aa84f81911114097.jpg

Eén op de twaalf Dordtenaren drinkt meer dan 21 glazen alcohol per week. Dat blijkt uit onderzoek naar het alcoholgebruik in Nederland.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De gezondheidsmonitor van het RIVM en het CBS heeft het alcoholgebruik geïnventariseerd naar provincie en gemeente. Dordrecht staat daarin op nummer 18 van de 20 drankzuchtigste gemeenten in Zuid-Holland.

Om de cijfertjes even op een rij te zetten: 7% in Dordt is overmatige drinker met meer dan 21 glazen per week, maar ook is 8% zware drinker (minstens 1 keer per week meer dan 6 glazen, vrouwen meer dan 4). 45% drinkt niet of hoogstens één glas per dag. Landelijk gezien levert dat Dordrecht een 162e plaats op in Nederland.

Opvallend is dat er boven de grote rivieren meer gedronken wordt dan in de zuidelijke provincies. Noord-Holland spant de kroon.

De gegevens zijn afkomstig van de Afkickkliniekwijzer.

Lees ook

tempFileForShare_20260601-094338.jpg

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

archieffotopolitie.png

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."