Onder andere de Omgevingsdienst, brandweer en de recherche onderzochten de brand die maandag rond 17:15 uur uitbrak in het leegstaande pand. Via de achterkant en voorkant van de woning heeft de brandweer het vuur bestreden.
Korte tijd was de brand overgeslagen naar het dak van een naastgelegen pand, dat kreeg de brandweer snel geblust. Het ging alleen niet zonder slag of stoot, bij de bluswerkzaamheden is een waterleiding door onbekende oorzaak gesprongen.
De brandweer heeft daarom extra blusvoertuigen ingezet. Omwonenden meldden dat ze hierdoor geen water hadden. Waterbedrijf Evides is dinsdag nog de hele dag bezig om de waterleiding te herstellen.
Volgens Wethouder Piet Sleeking was het pand ernstig verwaarloosd en heeft de gemeente jaren geleden het pand al dicht laten zetten. De eigenaren zouden volgens hem de woning dit jaar renoveren.
De oorzaak van de brand is nog niet bekend.