gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afsluiting Haringvlietbrug zorgt voor lange files op A16 en A17 tijdens ochtendspits

4759f162a70b3ddcdd968956ba9ea26d

De werkzaamheden aan de Haringvlietbrug zijn begonnen en dat is maandagochtend al goed te merken. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer onder meer omgeleid via de A16 en A17. Op deze wegen staan al vroeg lange files.

Rijnmond |  | Aangepast op
Op de A16 van Breda naar Rotterdam staat 19 kilometer file. Dat zorgt voor een vertraging van meer dan 20 minuten. Op de A17 van Roosendaal naar Dordrecht staat 12 kilometer file. De vertraging loopt daar op tot ruim 40 minuten.

Op de andere omleidingsroute, de N57, staat van Stellendam naar Hellevoetsluis maandagochtend ook een file van 6 kilometer, met een vertraging van een kwartier.

“Het is heel vervelend, maar dit is wel precies waar we voor gewaarschuwd hebben”, benadrukt Diana Wonnink. Zij is omgevingsmanager van de Haringvlietbrug. “Ik hoop dat mensen dinsdag nog een keer gaan nadenken: 'Ga ik op dit tijdstip rijden? Kan ik wat later? Of kan ik een dag thuiswerken?'.”

Grootschalige werkzaamheden
De Haringvlietbrug is sinds vrijdagavond 9 juni voor acht weken dicht. Tijdens de afsluiting wordt de bewegende delen van de brug, waaronder de klep, vervangen. De laatste is namelijk, net als alle technische installaties en bijbehorende systemen, aan vervanging toe.

Niet alleen de Haringvlietbrug gaat dicht, ook de Heinenoordtunnel wordt flink aangepakt. De technische installaties en de besturingssystemen worden vervangen en er komt een middentunnelkanaal, een vluchtroute tussen de twee tunnelbuizen.

De afsluiting van de Haringvlietbrug duurt tot vrijdag 4 augustus 23.00 uur. Rijkswaterstaat raadt mensen aan thuis te werken waar mogelijk. Wie toch op pad moet, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

Lees ook

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.