Dordrecht, Netherlands

Afval ruimen voor een zakcentje

Een schone wijk, vrij van zwerfafval, wie wil dat nu niet? Kinderen uit de Vogelbuurt in ieder geval wel, zij ruimen elke maandagmiddag zwerfafval in hun buurt op. Dat ze daarvoor een aardig zakcentje krijgen, is mooi meegenomen.
Petra Scheurwater | 9 april 2019 18:11 | Aangepast op 9 april 2019 18:11
De kinderen die meehelpen met schoonmaken krijgen iedere week een Vogelmunt. Dit is een munt die onder meer uitgegeven kan worden bij Speeltuin Oosterkwartier, The Movies en kringloopwinkel De Nieuwe Hoop.

Zij kunnen daarmee bijvoorbeeld een entreekaartje, een bioscoopkaartje of nieuwe spullen kopen. Het een is meer waard, dan het ander en daarvoor zijn dus ook meer muntjes nodig.

Al week of vijf wordt er druk afval geprikt. De bedoeling is dat ook de rest van het jaar elke maandag van half vier tot half vijf zwerfafval geprikt wordt in de wijk.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Raadsleden eisen onmiddellijke openheid rond sociale dienst: 'Te lang onvolledige informatievoorziening'

Er moet volledige openheid komen rond het SDD-dossier. In een gezamenlijke brief richten negen oppos...

In dit dorp staan de minste donoren geregistreerd: meer dan de helft geeft géén toestemming

Inwoners van de gemeente Alblasserdam staan met 48,9 procent het minst vaak geregistreerd als donor ...

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...