Dordrecht, Netherlands

Agenten in Dordrecht zijn snel

De politie in Dordrecht is bij 91 procent van de spoedgevallen binnen tien minuten ter plaatse. Dat blijkt uit gegevens van de politie. Het is binnen de norm die de organisatie zichzelf oplegt.
Peter Tromp | 24 maart 2017 11:09 | Aangepast op 24 maart 2017 11:09
De snelheid van de agenten in Dordrecht (91%) is vergelijkbaar met die in de overige gemeenten van de Drechtsteden. Zo zijn agenten in Zwijndrecht in 91,9% van de spoedgevallen binnen tien minuten aanwezig, in Hendrik Ido Ambacht is dat 93,1%, Alblasserdam 90,3%, Papendrecht 94,2%, Sliedrecht 88,9% en in Hardinxveld-Giessendam 83,2%. Die laatste gemeente scoort slechter. Dat geldt ook voor Molenwaard, een fusiegemeente van veel dorpen in de Alblasserwaard, waar de agenten slechts bij 68,4% van de spoedgevallen de norm halen.

Norm

Bij spoedgevallen moet de politie binnen een kwartier aanwezig zijn. Dat is de landelijke norm. Zelf wil de politie in negen van de tien keer binnen tien minuten ter plaatse zijn.

Drechtsteden doen het beter

De politie doet het in Zuid-Holland-Zuid beter dan in de meeste andere gemeenten van Zuid Holland. Waardoor dat komt, is onduidelijk.


Lees ook

Pop-up actie in watertoren: ‘De zomer is heel duur, we doen het voor de mensen die niks hebben’

De iconische watertoren in Zwijndrecht was de afgelopen dagen het decor van een speciale zomeractie ...

Angst voor nepagenten leeft in Stadspolders ‘Je durft de deur haast niet meer open te doen’

Stadspolders is nog in rep en roer over de nepagent-incidenten van vorige week. Met name ouderen in ...

Zaterdag in Studio de Witt: de toekomst van het Onderwijsmuseum en de Hel- en Zuilespolder

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met Han van Gorkom, voormalig dire...

Meisje (16) verdacht van poging zware mishandeling

Het 16-jarige meisje dat eerder deze week werd opgepakt na een steekpartij in Ridderkerk, wordt verd...

Ambachter langer vast na steekpartij musical

De 44-jarige man die twee weken geleden werd opgepakt voor een steekpartij in Alblasserdam, blijft n...

Het kartondorp is in aanbouw! 'We hebben nog een paar dagen, dus we gaan er tegenaan'

Er wordt flink gebouwd op het schoolplein van de Statenschool in Dordrecht. Dan hebben we het niet o...